Trump znova obvinil Čínu, že úmyselne vyvinula koronavírus

· Čas čítania: 3 min.
Foto: Twitter

Americký prezident vyhlásil, že má nepopierateľné dôkazy, že nový koronavírus vyvinuli v Číne a infekcia má umelý pôvod. Donald Trump na tlačovej konferencii v Bielom dome zdôraznil, že COVID-19 syntetizovali čínski vedci v laboratóriu vo Wuhane. Záznam jeho tlačovej konferencie bol zverejnený na portáli Bieleho domu   /https://twitter.com/WhiteHouse/status/1255956680048734209/.

Na otázky novinárov, či skutočne má reálne dôkazy, ktoré potvrdzujú jeho výroky a sú fakticky obvineniami na adresu Číny, Donald Trump odpovedal bez váhania, vo svojom obvyklom štýle: „Áno, mám.“ Odmietol  uviesť podrobnosti a odvolal sa na to, že v súčasnosti prebieha vyšetrovanie a citlivé informácie poskytovať nemôže ani prezident USA. Záznam tlačovej konferencie a komentáre zverejnil na svojej stránke na Twitteri  /https://twitter.com/realDonaldTrump/.

Americké média uviedli, že nové vyhlásenia Donalda Turmpa protirečia zisteniam americkej rozviedky, ktoré prezradili aj verejnosti. Americkí „tajní“ síce uviedli, že koronavírus vznikol v Číne, ale podčiarkli, že nemohol byť vyvinutý umelo, v laboratóriu, a vznikol prirodzeným spôsobom. Príslušníci americkej rozviedky prezentovali dve verzie šírenia COVID-19 na svete: buď to spôsobil kontakt človeka s nakazeným zvieraťom alebo došlo k úniku vírusu z laboratória vo Wuhane, kde experimentovali s vírusmi. Tieto informácie sú zverejnené na oficiálnom portáli americkej rozviedky /Office of the Director of National Intelligence: https://www.dni.gov/index.php/newsroom/press-releases/item/2112-intelligence-community-statement-on-origins-of-covid-19/.

Napriek informáciám amerických „tajných“, Biely dom stále obviňuje Čínu zo šírenia koronavírusu na svete. Mike Pompeo opakuje, že Peking úmyselne zatajoval informácie o šírení koronavírusu v krajine. Tvrdí, že čínske úrady vedeli o šírení epidémie v decembri minulého roka, avšak nepodnikli efektívne opatrenia, aby zastavili šírenie infekcie a nezabránili tomu, aby sa dostala za hranice Číny. Svoje obvinenia zopakoval aj v  talk-show a rozhovore s Benom Shapirom /https://www.state.gov/secretary-michael-r-pompeo-with-ben-shapiro-of-the-ben-shapiro-show-3/.

Zástupca Svetovej zdravotníckej organizácie v Číne informoval, že čínska strana zatiaľ nesúhlasila s návrhom SZO o spoločnom vyšetrovaní príčin vzniku a šírenia pandémie koronavírusu. Vysvetlil, že čínska strana pokračuje vo vlastnom vyšetrovaní, ale zatiaľ si nepraje, aby sa k nim pripojili aj zástupcovia Svetovej zdravotníckej organizácie. Zástupca Svetovej zdravotníckej organizácie v Číne podčiarkol, že podľa údajov, ktorými disponuje, môže zodpovedne tvrdiť, že koronavírus síce mal pôvod v čínskom Wuhane, ale ide o prirodzený vírus a nebol umelo vyvinutý v laboratóriu.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

VyhlásenieNázory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár