Ukrajina ide opakovane porušovať ľudské práva zakotvené v každej demokratickej ústave

Foto: BGN

Denník Ukrajinská pravda s odvolaním sa na ukrajinské vedenie informoval (niektoré slovenské médiá to prevzali), že Ukrajina bude odoberať dôchodky a sociálne dávky tým obyvateľom Donbasu, ktorí získajú ruské občianstvo. Pasy vydané v niektorom z ruských výdajových centier plánujú ukrajinské úrady zneplatniť, a to aj pre cesty mimo Ukrajinu.

Rešpektovanie nároku dvojitého občianstva u svojich obyvateľov je základné demokratické právo každého občana žijúceho v demokratickom zriadení. Každý musí mať právo chcieť byť občanom minimálne dvoch krajín. Ak to tak nieje, prepadli sme sa do socialistickej totality, kedy bolo zakázané slobodne žiť v inej krajine. Je to problém hlavne v dnešnej pohnutej dobe, kedy sa vojny a útoky na zvrchované štáty organizujú častejšie, ako novoročné plesy. Ak zajtra Čaputová spôsobí svojou nekompetentnou politikou vojnu napr. s Ruskom, každý kto má ďalší pas a nepodlieha mobilizačnej povinnosti, môže krajinu okamžite opustiť a (teoreticky) pokračovať v riadnom živote v sekundárnej krajine, kde má občianstvo. A ak má krajina v ústave zakotvené, že je postavená na demokratických princípoch, tak ako napr. Slovensko, či Ukrajina potom je odopretie cudzieho štátneho občianstva svojmu občanovi protiústavné. Už dávno tvrdím, že v prípade napr. Slovenska, ktoré reálne, dlhý čas odopiera svojim občanom dvojité občianstvo, je to protiústavný krok, pretože už v preambule slovenskej  ústavy je napísané, že Slovenská republika je demokratickým štátnym zriadením. Nie som si tým istá, ale predpokladám, že v Ukrajinskej ústave je to zakotvené tiež. Nakoniec, Ukrajina sa predsa hlási k demokratickým hodnotám.

Celkové odobratie nároku na dôchodok, či nebodaj sociálne dávky na základe dvojitého občianstva, je obmedzovanie ľudských práv a právny nezmysel. Môžu sa ním oháňať iba fašistické úrady na Ukrajine, pretože každá demokratická ústava má zakotvené v základných podmienkach, že občan má nárok na dôstojný život a odobratím celkového nároku napr. na dôchodok, je hrubé porušenie ústavy a zakladá dôvod občanov na vypovedanie občianskej poslušnosti, čo by v ukrajinských pomeroch bezpochyby viedlo k rozsiahlej občianskej vojne.

Ak to Ukrajina urobí veľmi riskuje, pretože to bude pádny dôvod na opodstatnenú žiadosť Ruska v OSN o vojenský zásah v tejto krajine. Žije tam totiž veľké percento Rusov – hlavne v prihraničných oblastiach a ich ochrana je pre Rusko v dnešnej dobe, kedy sa NATO sťahuje k ruskej hranici absolútne strategická.

https://bgn.sk/2019/05/09/ukrajina-ide-opakovane-porusovat-ludske-prava-zakotvene-v-kazdej-demokratickej-ustave/

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár