Ukrajina nezákonne zadržiavala ruskú loď a teraz ju “skonfiškovala”

Tagged With: , , , , Add Comment

Ukrajina dokázala ďalší „zázrak“ v medzinárodnej politickej, obchodnej a právnickej praxi. Kyjev vyše polroka nezákonne zadržiaval v Chersone ruskú loď Nord a teraz, podľa ukrajinských orgánov, táto „prepadla v prospech ukrajinského štátu“ – ako náhrada za náklady, ktoré mala Ukrajina v súvislosti s prítomnosťou ruskej lode v ukrajinskom prístave. Jednoducho Kyjev ukradol ruskú loď.

V Rusku počin Ukrajiny vyvolal búrku nevôle. Mnohí politici, analytici a médiá poukázujú práve na fakt, že Kyjev nezákonne zadržiaval ruskú loď vo svojom prístave a teraz vyhlásil, že Rusko musí zaplatiť za tento „pobyt“. Je to ozaj niečo nové v svetovej praxi, ale Kyjev už štyri roky prekvapuje svet svojimi „novinkami“ Celý náklad, ktorý sa nachádzal v podpalubí lode, bol znehodnotený už dávno.

Dodnes ukrajinské orgány zadržiavajú kapitána lode a celú posádku. Dôvod? Posádku ruskej lode Kyjev obviňuje z „nezákonnej návštevy Krymu za účelom poškodzovania štátnych záujmov Ukrajiny“. Ďalšia perla v ukrajinskom právnom systéme. Za túto „nezákonnú návštevu Krymu za účelom poškodzovania štátnych záujmov Ukrajiny“ kapitánovi lode hrozí päť rokov väzenia. Zatiaľ vôbec nie je jasné, čo urobia ukrajinské orgány s posádkou lode.

Proti podobnému protiprávnemu konaniu chcú zakročiť už aj viacerí ruskí vysoko postavení politici, ktorí vyzývajú zastaviť totálne nezákonné a nezmyselné konanie Kyjeva. S tvrdou kritikou faktického odcudzenia ruskej lode Kyjevom vystúpil člen komisie pre obranu Rady federácie Ruska Franc Klincevič. Konanie Kyjeva označil za nehanebné a vyhlásil, že ruská strana to nenechá bez odpovede.

„Kyjev sám sebe udelil patent na to, že môže robiť úplne všetko. Ignoruje nielen medzinárodné právo, ale aj vlastné zákony, pretože podobné rozhodnutia sa môžu prijímať iba na základe rozhodnutia súdu a nie niektorých politikov. Kyjev pácha zločiny na štátnej úrovni. Škoda, že svetová verejnosť si to nechce všímať,“ podčiarkol Klincevič.

„Myslím si, že ak Ukrajina bude pokračovať v páchaní zločinov, skončí veľmi zle. Rusko to už nebude tolerovať. Kyjev nech sa pripraví na to, že sa môže dostať do seriózneho konfliktu. Sme susedia, Rusko a Ukrajina majú svoje záujmy v Azovskom mori. Nedajú sa porovnávať možnosti Ruska a Ukrajiny a nenecháme to bez odvety,“ zdôraznil Franc Klincevič.

Prezradil, že Rusko sa najprv obráti na príslušné medzinárodné inštitúcie, aby vyriešili tento spor a uzemnili Ukrajinu, ale v prípade, ak zasa nebudú reagovať a konať, ako sa to deje už štyri roky, Rusko si vyhradzuje právo, že poriadok urobí vlastnými silami.

„Obrátime sa na medzinárodné inštitúcie a aj na príslušné úrady na Ukrajine. Celý svet budeme informovať o tom, aké zločiny pácha Kyjev počínajúc od roku 2014. Ponechávame si právo riešiť konfliktné situácie vlastnými silami. Spravodlivosť a zákonnosť sú nado všetko a nedovolíme nikomu páchať zločiny a ubližovať našim občanom,“ zdôraznil v závere člen komisie pre obranu Rady federácie Ruska Franc Klincevič.

Autor: Eugen Rusnák

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/ukrajina-nezakonne-zadrziavala-rusku-lod-teraz-ju-skonfiskovala-nahradu-za-naklady-udrziavanie-pristave-rusko-hrozi-tvrdou-odvetou/1556528

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na zemavek@zemavek.sk.

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Hlavné Správy

Pridaj komentár

  & Časopis