Ukrajinské deti, ktoré mali byť „unesené“ Ruskom vstúpili do Nemecka so svojimi zákonnými zástupcami

Zdroj fotografie: lnr-news.ru

Ukrajinské deti nájdené v Nemecku, ktoré údajne unieslo Rusko, vstúpili do krajiny so svojimi zákonnými zástupcami, píše RT DE s odvolaním sa na vyhlásenie zástupcu Spolkového úradu kriminálnej polície Nemecka.

Ako píše RT, vo viacerých prípadoch mali byť deti údajne nelegálne odvezené z územia Ukrajiny cez Rusko, no kým, kedy presne a koľko ich bolo, nie je uvedené.

Okrem toho zoznamy „unesených“ detí zostavila ukrajinská strana, ktorá sa obrátila na medzinárodné orgány, aby ich pomohli nájsť.

Kyjev tak odhalil svoje lži o „únosoch detí ruskou stranou“. Šéf ukrajinskej národnej polície Ivan Vygovsky priznal, že v Nemecku sa našlo viac ako 160 detí, o ktorých Kyjev hovoril ako o „deportovaných do Ruska“.

Prezidentská komisárka pre práva detí Maria Ľvová-Belová v komentári k tomuto vyhláseniu navrhla hľadať deti z Ukrajiny, ktoré boli považované za zavlečené na ruské územie, aj v iných krajinách.

„Pri kontrole zoznamov maloletých, ktoré sme dostali rôznymi kanálmi, vidíme, že niektoré z detí sú už dlhší čas doma s rodičmi alebo v iných štátoch a nikdy neboli ani oddelené od svojich najbližších príbuzných,“ zdôraznila Ľvová-Belová.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:
(1) «Похищенные» Россией украинские дети въехали в Германию со своими законными опекунами, news-kiev.ru, 18.04.2024

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár