Ukrajinský poslanec Rabinovič: „Môže Ukrajina poslať Medzinárodný menový fond preč? Musí!“

· Čas čítania: 3 min.
foto: screenshot

Politici, analytici a média často apelujú na finančnú pomoc Medzinárodného menového fondu a pochvaľujú si, ako „štedro pomáha“ rôznym štátom a vládam. Prirodzene, je to názor liberálov, mainstreamu a slniečkarov. Nezávislí analytici, médiá a opoziční politici poukazujú skôr na negatívne momenty, vysvetľujú, že Medzinárodný menový fond zotročuje a ožobračuje mnohé krajiny a núti vlády, aby tancovali tak, ako im káže. 

Podobná situácia je aj na Ukrajine, kde Medzinárodný menový fond už viac ráz „pomohol“ bábkovo-klaunskej vláde /v priamom a prenosnom zmysle slova/ a tvrdo diktuje svoje podmienky. Často v ultimatívnej forme kladie požiadavky, ktoré sa týkajú politickej, hospodárskej a bezpečnostnej oblasti, do ktorých by taká „finančná“ inštitúcia, ako je MMF, nemala strkať svoj nos. Oplieta hnusnou lepkavou pavučinou krajinu, ovládanú, bohužiaľ, oligarchickými poskokmi, šoumenmi, politickými dobrodruhmi, radikálmi a neonacistami, a postupne z nej robí kolóniu.

Proti tomu sa búria opozičné strany, analytici a nezávislé média, ktoré si jasne uvedomujú, že podobná „pomoc“ Medzinárodného menového fondu dotlačí krajinu na okraj priepasti a nebude úniku. Jeden z opozičných lídrov, poslanec a spolupredseda strany „Opozičná platforma – Za život“ Vadim Rabinovič v relácii domácej televíznej stanice 112 Ukrajina podčiarkol, že konanie MMF je obrovský podvod, vydieranie a zotročovanie suverénnych štátov. Vysvetlil, že memorandum Ukrajiny a MMF je iba dokument. Zdôraznil, že odborníci by mali podrobne preskúmať jeho novú verziu, aby celá ukrajinská verejnosť pochopila, o čo tam v skutočnosti ide, a aby si uvedomila, že krajinu ženú do otroctva.

„Pre začiatok treba preskúmať novú verziu memoranda Ukrajiny a Medzinárodného menového fondu. Vrabce čvirikajú, že údajne je tam bod, napríklad, o sterilizácii Ukrajincov.   Zaradili tento bod, o ktorom hovorila poslankyňa Treťjakovová, do dokumentu alebo nie? Veď „Sluhovia ľudu“ /názov vládnej strany prezidenta Volodymyra Zelenského – pozn. aut./ mohli súhlasiť, aby bol tento bod zaradený do dohody,“ varoval ukrajinský poslanec .

Poukázal na to, že Ukrajina je jediným štátom, ktorý súhlasil s ponižujúcimi podmienkami Medzinárodného menového fondu: „Všetky ostatné krajiny by v podobnej situácii už dávno poslali MMF preč, ak by im kládol podobné podmienky. Môžeme teraz poslať Medzinárodný menový fond preč? Musíme!.. Pretože je väčšia časť nášho dlhu iba „nakreslená“.  MMF poskytoval peniaze, ktoré mali byť použité na úplatky pre európskych úradníkov a na budovanie korupčných schém.  Poskytovali peniaze Petrovi Porošenkovi, aj keď ho sami označovali za korupčníka číslo jedna!“

„A keďže MMF poskytoval peniaze rozkrádačom štátnej pokladnice, veľmi dobre si uvedomoval, na čo budú použité tieto finančné prostriedky. Preto nič nedlhujeme Medzinárodnému menovému fondu! Poviem viac, všetky finančné prostriedky ukradnuté Ukrajincom boli prevedené cez účty, ktoré si Američania môžu ľahko preveriť a skontrolovať tok peňazí – na to budú potrebovať iba pár sekúnd. V tejto súvislosti sa obraciam na amerických priateľov: Nájdite tieto peniaze a vezmite si ich,“ vyzval ukrajinský opozičný poslanec.

Podotkol, že Ukrajina v súčasnosti nemôže obsluhovať tento dlh, pretože krajinu postavili do takej polohy, keď štát, splácajúc dlhy, robí všetkých občanov žobrákmi na niekoľko desaťročí dopredu: „Tvrdím, že Ukrajinci to nemusia znášať, pretože štát, splácajúc tieto dlhy, potvrdzuje, že stratil svoju suverenitu. Mimochodom, bol som prekvapený, keď som videl, ako sa urazili predstavitelia rôznych politických síl, keď ľudový poslanec od našej strany „Opozičná platforma – Za život“ Vološin vyhlásil, že Ukrajina stratila suverenitu. Ľudia, otvorte si slovníky, zistíte si, čo znamená slovo „suverenita.“ Suverenita je to nezávislosť štátu vo vonkajších záležitostiach a vedúce postavenie štátnej moci vo vnútorných záležitostiach.“

Čo dodať? Situácia na Ukrajine sa nápadne podobá na dianie v mnohých členských štátoch Európskej únie. Medzinárodný menový fond nielen ponúka a priam pretláča svoju tzv. pomoc krajinám a vládam, ale na oplátku žiada bezpodmienečné splnenie ponižujúcich podmienok, ktoré znamenajú úplne podrobenie nezávislých štátov cudzím záujmom a zapríčiňujú totálne zadlženie týchto štátov a ožobračovanie obyvateľstva. Dalo by sa to nazvať inak, ako neokolonializmus?..

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

1 Вадим Рабинович: Может ли Украина сейчас послать МВФ? Обязана! Оппозиционная платформа – За жизнь, 29.7.2020

2 Рабинович: „Твори бардак – я здесь проездом“ – вот честный лозунг нынешней власти! You Tube, 24.7.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár