Ukrofašisti Smatana a Marec?

· Čas čítania: 3 min.
Foto: Tv JOJ

Tak teraz kto je väčšia trúba? Smatana, ktorý pri príležitosti SNP používa nacistický pozdrav, typický pre ukrajinských banderovcov a fašistov, alebo Marec, ktorý sa tvári, že nás od fašizmu oslobodili Ukrajinci? Chlapci, dajte si facku. Obaja.

Po prvé, ak niekto používa fašistický pozdrav, mám ho za fašistu. Som presvedčený, že Smatanu by ta toto mala riešiť NAKA. Keď už NAKA rieši Štúra, tak hádam nenechá len tak Banderu.

Po druhé, oslobodil nás Sovietsky zväz. A Sovieti išli k Dukle kvôli rozhodnutiu Stalina. To bol, mimochodom, Gruzínec. A Hitler Rakúšan. Čiže ak by sme sledovali Marcovu národnostnú logiku, tak Nemecko a ZSSR sú v klídku, za koncentráky a gulagy môže Rakúsko a Gruzínsko. Perfektné!

Ono je to vlastne milé: podľa národnostného kľúča je Pražská jar čisto slovenským dielom, lebo Dubček, za Titove reformy vďačí Juhoslávia Chorvátsku, lebo tam sa Broz narodil, francúzsky cisár Napoleón dobýjal Európu, lebo Korzika a Ukrajina si darovala Krym sama, čiže vlastne v 1954 prebehla svinská anexia, lebo Chrusčov je Ukrajina. Skvelé! A čo tak spraviť z Marxa Izraelčana – ideš, Marec!

Ja len nerozumiem, prečo sa pravicová tlač vysmievala šéfovi českých komunistov, keď spomenul, že Brežnev a veľká časť členov politbyra v ZSSR v roku 1968 nebola narodená v Rusku, ale na Ukrajine. Však čo, veď podľa Marcovej logiky je úplne v poriadku povedať, že v 1968 tu bola invázia Ukrajincov.

Železná logika slovenskej pravice: za všetko zlo môžu Rusi, čiže v 1968 to boli oni, čo nás okupovali. Žiadni Ukrajinci, žiadni Maďari, žiadni Poliaci. Rusi. Síce išlo o Varšavskú zmluvu na čele so ZSSR, ale to je jedno, to sú vraj Rusi. Presnejšie – dnešná Ruská federácia. A úplne najpresnejšie – Putin.

Ale pozor, v 1944-45 nás už neoslobodzovali Sovieti či Rusi – čo ste? Oslobodili nás predsa Ukrajinci! Tvrdí Marec. To už nebol ZSSR, ktorý je v roku 1968 pre pravicu synonymom pre Rusko, to už sú hrdinskí banderovci, ktorých nazi pozdrav si treba zakričať. Bravo! Marec a Smatana práve ukázali, že logika je pre slovenskú liberálnu pravicu neznáma disciplína. Ale zato hlúposť je ich dôverná kamarátka. Gratulujem.

Takže ešte raz, chlapci: od fašizmu nás oslobodil Sovietsky zväz. Červená armáda. Žiadni banderovci, žiadni ukrajinskí fašisti. Sovietski komunisti. Prejavte im úctu. Áno, Červenej armáde, áno, komunistom, áno, Sovietom! Tým vďačíme za slobodu!

A už sa s tým konečne zmierte, lebo zo seba robíte neskutočných bláznov. Keby ste neznevažovali odkaz SNP, tak sa zasmejem. Ale takto mi je z vás doslova nevoľno, tupci.

Ľuboš Blaha

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár