USA, NATO a Izrael sú fakticky vzdušnými silami džihádistov

· Čas čítania: 2 min.
Ilustračný obrázok: Shutterstock

USA, NATO a Izrael vedú vojnu proti Sýrii bez toho, aby ju deklarovali. Ich bojové lietadlá pomáhali ISIS a iným teroristom, zástupným silám slúžiacim ich záujmom – silne ozbrojeným, financovaným, vyškoleným a riadeným USA a ich imperiálnymi partnermi.

Podľa sýrskeho vojenského zdroja v pondelok 1. júla „naša protivzdušná obrana zachytila nepriateľské rakety vystrelené izraelskými lietadlami z libanonského vzdušného priestoru smerom k niektorým z našich vojenských pozícií v Homse a okolí Damašku.“

Sýrska arabská tlačová agentúra (SANA) uviedla, že „štyria civilisti, vrátane dieťaťa, boli usmrtení a 21 ďalších, vrátane detí, bolo zranených v meste Sahnaya v okolí Damašku v dôsledku útokov.“ Iné správy naznačili, že Homs a okolie Damašku zasiahli silné výbuchy, čo spôsobilo „materiálne škody“. AMN News oznámila, že izraelské lietadlá zasiahli „niekoľko miest v blízkosti hlavného mesta a libanonských hraníc“. Southfront oznámil, že „väčšina rakiet vystrelených z libanonského vzdušného priestoru dokázala zasiahnuť svoje ciele.“

Rozsiahla škála útokov naznačuje, že Pentagón a IDF (izraelské ozbrojené sily) pravdepodobne koordinujú svoju agresiu voči určeným cieľom. USA, NATO, Izrael a ich imperiálni partneri útočia neustále a znova na iné národy, flagrantne porušujú Chartu OSN a medzinárodného právo, pričom nikdy nenesú zodpovednosť.

Rusko zatiaľ neozbrojilo sýrsku armádu svojimi najmodernejšími raketami protivzdušnej obrany S-500, ktoré sa začali vyrábať, ale ešte nie sú k dispozícii. Možno túto otázku prehodnotí po terajšej nočnej izraelskej agresii.

Zdroj: Globalresearch.ca

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár