USA si chcú z našich vojenských letísk urobiť svoje výsostné územia

· Čas čítania: 4 min.

Slovenská vláda spoločne s prezidentským palácom pripravujú pre Slovensko kolosálnu vlastizradu! A už aj začínajú postupne priznávať, že Dohoda o obrannej spolupráci (DCA), ktorú chcú USA so Slovenskom podpísať, bude pre SR znamenať pôsobenie amerických vojakov a techniky na slovenských vojenských základniach!

Už na to neupozorňuje len bývalý prezidentský kandidát Eduard Chmelár, niektorí členovia SNS, či viacerí pronárodní aktivisti, ale aj stále viac odborníkov! K Dohode o obrannej spolupráci (DCA) medzi SR a USA, ktorá má byť podmienkou pre finančný príspevok USA na modernizáciu našich leteckých základní, čo chcú USA zrealizovať len kvôli tomu, aby naše letiská vyhovovali potrebám americkej armády, o ktorom neustále hovoria a verejnosť ním zavádzajú nielen opoziční, ale aj koaliční politici, sa nedávno vyjadril dokonca už aj americký veľvyslanec Sterling, ktorý tiež Slovákov ubezpečil že USA si základne na slovenskom území budovať nechcú. To je možno pravda, no čo už US ambasádor zamlčal je fakt, že USA chcú ako svoje vojenské základne začať využívať naše letecké základne v Kuchyni a na Sliači!

Poďme si to ale prejsť pekne po poriadku a hlavne otvorene. Dohoda o obrannej spolupráci (DCA) upravuje, akým spôsobom budú americkí vojaci na našom území pôsobiť, aký tu budú mať štatút a akej jurisdikcii budú podliehať. A to potvrdilo aj samotné ministerstvo obrany SR, ktoré ale tiež uviedlo, že americké vojská by boli na území SR umiestnené bez toho, aby bol stanovený počet amerických vojakov, počty vojenskej techniky, ako aj materiálu bez špecifikovania druhu a konkrétneho účelu! Ďalej priznalo, že dohodu DCA by Slovensko muselo s USA uzatvoriť na neurčitý čas, s možnosťou jej vypovedania najskôr po uplynutí doby 10 rokov od nadobudnutia jej platnosti, a to s 12-mesačnou výpovednou dobou. USA by tým pádom získali v podstate voľnú roku a mohli by si na našom území robiť čo len chcú!

Letecké základne v Kuchyni a na Sliači majú teda na základe dohody DCA slúžiť ako vojenské centrá pre amerických vojakov so špeciálnym právnym a vojenským režimom, aký sa uplatňuje pri vojenských základniach USA v Európe. A keďže vojenská technika a munícia vždy podliehajú právnemu poriadku štátu, ktorý ich má vo vlastníctve, ak by bola rozmiestnená na našich základniach, nespadala by do našej jurisdikcie. Tam by nespadali ani americkí vojaci pôsobiaci na našich leteckých základniach, ktorí by v prípade vykonania nejakých zločinov nemohli byť na našom území podľa našich zákonov ani súdení a potrestaní. Podobné dianie môžete dnes vidieť v krajinách, v ktorých sú už podobné americké základne umiestnené (najlepším príkladom je japonská Okinawa). A tak v súvislosti s dohodou DCA jednoznačne platí, že je mimoriadne ohrozená suverenita našej republiky!

Nech si teda globalista Lajčák a jeho poskoci na MZV SR, proamerický militarista Kiska a jeho poskoci na úrade prezidenta a ďalší politici či pseudoanalytici hovoria čo chcú, ide z ich strany o jednoznačnú vlastizradu, ktorej cieľom je dostať na územie SR americké jednotky a urobiť zo Slovenska definitívny protektorát Washingtonu! Tj. niečo na spôsob Nemecka, Japonska, Afganistanu a iných krajín, z čoho sa už tak ľahko nevyhrabeme! A už je dúfam každému jasné aj to, prečo americkí politici, zapredané médiá a mimovládky pred prezidentskými voľbami tak masírovali verejnú mienku v prospech neoliberálnych kandidátov! Kto je veliteľom slovenskej armády? A kto má v kompetencii zasiahnuť do rozhodovania o medzinárodných zmluvách (a to napriek tomu, že táto právomoc v súčasnosti spadá pod MZV SR)?

No keďže už dnes Slovensko na všetkých jeho úrovniach (od vlády po prezidentský úrad) riadia kolaboranti, možno očakávať, že daná dohoda Američanom prejde. A preto je len na nás občanoch, ako dokážeme v tomto smere tieto informácie medzi väčšinové obyvateľstvo rozšíriť a aký tlak následne dokážeme na vládu, parlament a prezidentskú kanceláriu, ktorí o nej budú rozhodovať, vyvinúť! Pretože podobne ako sme to dokázali pri Globálnom pakte o migrácii, môžeme to dokázať aj pri dohode DCA. Treba však do toho dať všetko a skutočne zabojovať, pretože ak raz na naše územie vkročí noha amerického vojaka, nikdy už odtiaľto neodíde! Príkladov dokladajúcich toto moje tvrdenie je vo svete myslím viac než dosť…

Autor: Martin Bago

https://blog.infovojna.sk/klamstvo-odhalene-usa-si-chcu-z-…/
https://www.hlavnydennik.sk/…/eduard-chmelar-potvrdene-amer…
https://www.aktuality.sk/…/kiska-kritizoval-gajdosov-rezort…
http://www.teraz.sk/…/a-kiska-odmietnuti…/383303-clanok.html
https://www.infovojna.sk/…/lajcakovo-ministerstvo-oznacilo-…
https://www.aktuality.sk/…/gajdosov-rezort-vysvetloval-zrus…
https://www.aktuality.sk/…/komentar-daga-danisa-ako-je-to-…/
https://cz.sputniknews.com/…/201903139432374-americti-voja…/
https://cz.sputniknews.com/…/201903139430748-Pellegrini-je…/
Viac na túto tému som písal nedávno tu:
https://blog.infovojna.sk/lajcak-opat-klamal-slovakov-sns-…/

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár