USA takmer zaútočili na Irán, po zostrelení amerického dronu

Tagged With: , , , , , Add Comment

Iránsky zbor revolučných gárd (IRGC) včera zostrelil americký bezpilotný dron, ktorý podľa jeho vyhlásení narušil iránsky vzdušný priestor a zbieral nad ním špionážne informácie. Americkí predstavitelia zostrelenie potvrdili, tvrdili však, že k nemu došlo v medzinárodnom vzdušnom priestore.

IRGC zverejnil zo zostrelenia toto video:

Agentúra Tasnime News Agency dnes priniesla zábery trosiek dronu, ktoré boli podľa jej informácií vylovené vo výsostných iránskych vodách, čo by svedčilo o tom, že Američania klamali:

Spojené štáty boli dnes v ranných hodinách pripravené na odvetné údery na iránsky radar a raketové batérie. Lietadlá už boli vo vzduchu a lode na svojich pozíciách, ale prezident Donald Trump príkaz k útoku na poslednú chvíľu zrušil.

Trump napísal na svojom twitterovom účte, že útok odvolal desať minút pred začatím: „Boli sme pripravení na odvetu v troch rôznych smeroch, keď som sa opýtal, koľko ľudí zomrie. Bude to 150 ľudí, znela odpoveď generála. Desať minút pred úderom som to zastavil, pretože by to bolo neúmerné oproti zostreleniu bezpilotného stroja.“ Alebo si to rozmyslel pod tlakom dôkazov, že tento incident zavinila americká strana narušením iránskeho vzdušného priestoru.

Zdroje: ČTK, Warsonline, Tasnime News Agency

Marián Benka
Po predchádzajúcom pôsobení v rôznych tituloch ekonomickej tlače som napokon prešiel do redakcie Zem a Vek. Jednak preto, že som sa dostával k čoraz viac informáciám o pravej podstate a neudržateľnosti súčasného ekonomicko-politického systému. Jednak vďaka môjmu záujmu o prírodné duchovno, alternatívy všetkého druhu a vývoj spoločnosti ako takej.

Pridaj komentár

  & Časopis