USA už netají dobyvačné zámery

Na pokraji stupňujúcich sa totalitných praktík, prebieha v bývalom východnom bloku Európy militarizácia. Obzvlášť v Českej republike a pridávajú sa k nej aj slovenskí politici.

Po obvinení Ruskej federácie z výbuchu muničných skladov vo Vrběticiach, vychádzajú na povrch viaceré podozrivé skutočnosti. Muničné sklady armáda prenajímala súkromným zbrojárskym spoločnostiam. V súvislosti s výbuchmi týchto skladov sa spomína meno syna exprezidenta Andreja Kisku. Neutajili sa skutočnosti, že zo skladu sa voľne vyvážali zbrane a munícia a predávali na Ukrajinu a islamským džhádistom. Účelom výbuchu skladov bolo prekrytie stôp. Skladačka okolo aktivít rodiny Kiskovcov s pašovaním zbraní do rúk rebelských povstaleckých jednotiek a teroristov, začína čoraz zapadať do seba. Obzvlášť po návšteve Kisku na Ukrajine, ktorá bola intenzívne plánovaná už v roku 2014, ale uskutočnila sa až v roku 2018 alebo jeho návšteva v Keni. Ani jedna z návštev nemala ekonomické, či politické opodstatnenie. V alternatívnych médiách kolujú aj neoverené informácie, že zavraždený Ján Kuciak mal informácie o zbrojárskych aktivitách rodiny Kiskovcov. Okolo podozrení rodiny Kiskovcov s vývozom zbraní panuje informačné embargo a je zjavné Korčokove úsilie odpútať pozornosť od osoby mladého Kisku v afére muničného skladu.

O to viac svetla vnáša blahoželanie Kisku pri príležitosti zvolenia Čaputovej za prezidentku. S neskrývaným nadšením jej zablahoželal do živého vysielania slovami: „Zvíťazili sme!” V danom čase jeho slová nevzbudili veľkú pozornosť, o to viac, že on osobne utrpel volebnú porážku, v súčasnosti však dávajú zmysel. Podstatné bolo obsadenie prezidentského postu ďalším nástupcom z radov amerických lokajov a ďalšie odovzdávanie kompetencií amerických korporáciám. Po prvotnom uzurpovaní prezidentského úradu sa postupne čoraz viac kryštalizuje nevyhnutnosť výmeny celej slovenskej vlády.

Po vyhostení 18 ruských diplomatov, Moskva recipročne vyhostila 20 českých diplomatov. Česká vláda rozpútala slovnú vojnu, dáva ruskej strane provokatívne ultimáta a zvažuje, že vyhostí ďalších ruských diplomatov, aby úplne zmrazila chod ruského veľvyslanectva. Kým vlády západnej Európy zaujali k militantným krokom českej vlády postoj mŕtveho chrobáka, premotivovaná amerikanofilná slovenská vláda na znak solidarity vyhostila troch ruských diplomatov. Z európskych krajín sa pridali len pobaltské štáty.

Na povrch vyplávali nové zaujímavé fakty, zahraničné média uverejnili informáciu, že v muničných skladoch vo Vrběticiach boli stovky protipechotných mín. Ak sa tento fakt potvrdí, v súlade s článkom Dohovoru o zákaze protipechotných mín a ich zničení sa môže Česká republika dostať do vážneho rozporu v súvislosti so signatárstvom Dohovoru.

Aféra okolo dávno zabudnutých výbuchov však splnila cieľ, dokázala prekryť pokus americkej CIA a NSA o vraždu vzdorujúceho bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka. Eskaláciou konfliktu sa úspešne darí Američanom odpútavať pozornosť od podvratných aktivít na európskej pôde.

Ako zvyčajne sú v hre ekonomické záujmy amerických firiem. Americké korporácie potrebovali odstaviť Rusko z tendra na dostavbu jadrovej elektrárne Dukovany. Na rade je eliminovanie dostavby plynovodu Nord Stream a dovoz predraženého bridlicového plynu do celej Európy. Zákulisným zintenzívňovaním napätia ho Američania zneužívajú ako dobrý dôvod na vydieranie európskych politikov sabotovať jeho dokončenie.

Pavučina, ktorú utkala americká agresorská politika, je čoraz viditeľnejšia. Amerika sa prestala tajiť svojimi expanzívnymi zámermi na celom európskom území. Cez svojho užitočného paholka Georga Sorosa dosadila na čelo Európskej únie nadpolovičnú väčšinu poslušných eurokratov. Postupne si do jednotlivých vlád dosadila oddaných vazalov. Prostredníctvom mimovládnych organizácií zrekonštruovala štátne a justičné aparáty vo svoj prospech. Obsadila mediálny priestor  a na záver nasadila medicínsky teror, prostredníctvom ktorého dosiahla absolútnu poslušnosť podrobených krajín a ich občanov.

Ak Európania doposiaľ nepoznali nepriateľa, ktorému čelia, spoznali ho. A dnes už vedia, proti komu bojovať.

USA zatiaľ vyhráva všetky bitky. Vyhrá aj vojnu?

Autorka: Ing. Iveta Michalíková je bývalá kariérna diplomatka

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply