USA zaradili Huawei na čiernu listinu

Tagged With: , , , Add Comment

Americké ministerstvo obchodu zaradilo čínsku firmu Huawei Technologies Co Ltd čierny zoznam, čo postihnutej spoločnosti výrazne skomplikuje prístup k súčiastkam a komponentom ponúkaným americkými firmami.

Spoločnosť Huawei, ktorú spravodajské služby USA podozrievajú zo spolupráce s tajnými službami,  bude podľa agentúry Reuters postihnutá natoľko, že nebude môcť pre závislosť na amerických dodávkach predávať niektoré svoje výrobky.

Ministerské rozhodnutie sa opiera o stredajší exekutívny príkaz prezidenta Donalda Trumpa, ktorý pre údajné ohrozenie ame­rických telekomunikačných sietí vyhlásil stav núdze. Podľa denníka The Washington Post má krok zabrániť vplyvu zahraničných rozviedok a je zameraný voči Číne. Minister obchodu Wilbur Ross vo vyhlásení uviedol, že Trumpov dekrét „zabráni tomu, aby cudzie firmy využívali americkú technológiu spôsobom potenciálne podkopávajúcim národnú bezpečnosť Spojených štátov alebo ich záujmy v oblasti zahraničnej politiky“.             Trump vo svojom vyhlásení uviedol, : „S Čínou máme takú malú hádku. Mali sme to riešiť už dávno, pretože s nami zaobchádzali veľmi nespravodlivo, ale spravíme to teraz. Myslím si, že pre Ameriku to dopadne dobre. Sme v silnej pozícii. Cítime sa ako také prasiatko, ktoré každý využíva a ukrajuje si z neho. Už to nebudeme tolerovať. Každý rok nás obchodovanie s Čínou stojí od 300 do 500 miliónov dolárov. „

O tom, že pre samotné USA je najväčšou nevýhodou tejto spoločnosti i to, že systém produktov od firmy Huawei nevie nabúrať a kontrolovať, reč samozrejme nebola.

Zdroj: pravda.sk , ft.com, youtube.com

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na zemavek@zemavek.sk.

 

Zem a Vek
Zopár slov o autorovi...

Pridaj komentár

  & Časopis