Usmrtenie človeka neprekáža v kandidatúre na prezidenta

Čudujem sa, že mnohí ľudia ani po rokoch „fungovania“ Daniela Lipšica nevedia správne vyhodnotiť to, čo tento „alfa samec“ (ako sám seba volal pri komunikáciách so svojimi potenciálnymi a reálnymi milenkami) verejne prezentuje. Tento človek je notorický klamár a nielen preto, že s „čestnými očami“ dokázal klamať svoju rodinu, blízkych priateľov ako aj svojich voličov a popri svojich hriechoch si zakladať na imidži „najspravodlivejšieho“. Tento človek dokonca dokázal kalkulovať s tým, že využije vo svoj prospech ním zavinenú smrť starého dôchodcu.

September 2016

19.septembra Daniel Lipšic pri riadení vozidla usmrtil starého človeka. Následne 22. septembra Lipšic deklaroval, že sa vzdáva poslaneckého mandátu a odchádza z politiky. Popritom oznámil, že sa vracia do advokácie. Presný citát Lipšica: „Budem sa snažiť byť vo verejnom živote naďalej prítomný, budem ako advokát zastupovať ľudí“. Okrem toho Lipšic sa vyjadril v duchu, že „neuvažuje o tom, že bude kandidovať v najbližších parlamentných voľbách“. Odmietol tiež, že by „kandidoval v komunálnych alebo regionálnych voľbách“. Skrátka ako „správny chlap“ „skončil“ v politike. Na toto Lipšicovi skočili viacerí politici, politológovia, či novinári (ale pri tej poslednej skupine by som o tom ani nepochyboval).

Napríklad podľa Richarda Vašečku tento krok Lipšica „ukazuje ako sa mení politická kultúra“ k lepšiemu. Poslanci SaS považovali Lipšicove konanie po nehode za krok, „ktorý by mal byť príkladom aj predstaviteľom slovenskej vlády“. V tom čase sa vyjadril aj predseda strany Most-Híd Béla Bugár, ktorý považoval krok Lipšica za chlapský. A takto by sme mohli pokračovať.

Lipšic síce usmrtil človeka, ale napriek tomu sa mu podarilo vzbudiť dojem, že z toho vyšiel so cťou. Ale cestu naspäť do politiky nemal zarúbanú a práve to bolo jeho cieľom.

V septembri 2017 Okresný súd Bratislava III vyniesol verdikt, ktorým uznal Lipšica vinného z prečinu usmrtenia a odsúdil ho k trestu odňatia slobody v trvaní tri roky s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu 5 rokov.

2016 – 2018

V tomto období bol Lipšic skutočne činný v advokácii, pritom sa ale špecializoval na prípady, ktoré boli jednak zaujímavé pre médiá (hlavne tie z „Lipšicovho stáda“), a jednak mu umožňovali „chrániť niekoho, proti komu ide celý svet“. Či už išlo o obhajobu Filipa Rybaniča, ktorý sa po „porade“ s poslancom SAS Rajtárom „pozrel“ na účet Kaliňáka v Tatrabanke, Igora Matoviča za prečin ohovárania Roberta Fica (kauza  údajného účtu Fica na Belize), angažovanie sa v kauze „Čistý deň“, ako aj iných kauzách. Mediálne stádo samozrejme napomáhalo vyrábať z Lipšica obeť Mariana Kočnera  (obvinenie Lipšica a Gábora Grendela z posúvania výsledkov vyšetrovania novinárom). No a samozrejme po vražde Jána Kuciaka a jeho priateľky sa Lipšic veľmi chcel, až musel stať právnym zástupcom poškodených. A to napriek jeho kontaktom s Alenou Zsuzsovou. Všetko sa robilo pre účel nápravy imidžu Daniela Lipšica.

Daniel Lipšic ako prezidentský kandidát?

Áno, čítate správne. Skutočne sa reálne uvažovalo o tom, že Daniel Lipšic odsúdený za usmrtenie človeka by mohol kandidovať na prezidenta Slovenskej republiky. Ďalší dôkaz toho, že pri osobe Daniela Lipšica žiadne svinstvo nie je nereálne.

Pritom Lipšic a jeho „družina“ takto uvažovali ešte v máji 2018 (len podotýkam, že v tom čase sa už Lipšic zviditeľňoval ako obhajca rodičov nebohého Jána Kuciaka).

Dňa 10.mája 2018 poslal predseda politickej mikrostrany NOVA, poslanec Národnej rady SR a zároveň predseda Výboru Národnej rady pre kontrolu SIS Gábor Grendel email Danielovi Lipšicovi, Marcelovi Klimekovi, Jánovi Lazarovi a Anne Andrejuvovej s výsledkami prieskumu agentúry FOCUS, ktorý sa týkal prezidentských volieb. Grendel sa vo svojej správe vyjadril nasledovne:

„Priatelia, posielam vám výsledky z druhotného triedenia. Kedže Iveta a Veronika kandidovať nebudú, mne z tých čísel vychádza veľká šanca dostať Dana do druhého kola. A nielen to.

 Z parlamentných strán by pred prvým kolom určite získal podporu OĽANO a v druhom nepochybne celej opozície. Čo sa týka OĽANO, som si istý, že by sme vyrokovali aj finančnú podporu na kampaň.

 Z toho, čo hovorí Danko, stále vyzerá, že SNS podporí nejakú ženu. 2. kolo v zostave DL s podporou opozície vs kandidátka SNS v dnešnej spoločenskej atmosfére… 

 Tak podumajte pred pondelňajším obedom.

 G.“

Ak by chcel niekto spochybňovať to, či Grendel myslí toho Daniela, ktorého priezvisko je Lipšic, nech sa páči časť volebného prieskumu, ktorá sa týka Lipšica. Celý prieskum si môžete stiahnuť tu: Sprava_prezident_april2018.pdf

Neviem prečo napokon Lipšic nekandidoval. Možno za tým boli finančné suchoty (prípadne Matovič odmietol do takejto avantúry ísť, keďže Grendel dúfal, že to OĽANO zafinancuje), možno za tým bol strach Lipšica neuspieť, to je jedno. Možno Lipšic dostal niekoho pokyn, že nemá kandidovať, nakoľko treba isté veci dokončiť… (od 26.apríla 2018 sa Daniel Lipšic týždeň nachádzal v USA).

Len tým pádom každý jeden krok, ktorý Lipšic urobil po tom, ako usmrtil človeka, bolo jedno veľké divadlo. Ešte aj jeho teatrálny odchod z politiky bol využitý pre prípravu jeho návratu do politiky. Lipšic odišiel z politiky len formálne, reálne ju nikdy neopustil a som veľmi zvedavý kedy nám prostredníctvom svojho novinárskeho stáda ohlási návrat s tým, že občania Slovenska ho potrebujú. Veď on (nie občania Slovenska) to tak veľmi potrebuje…

Zdroj: https://www.faktyadokazy.cc/2020/02/04/lipsic-hor-sa-na-hrad/

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=”http://bit.ly/podporit-zemavek” target=”_blank” color=”red” style=”flat” radius=”semiround” size=”lg”]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply