Už aj pochvala od „konšpirátorov“ asi smrdí…

· Čas čítania: 2 min.

V redakcii sme si zvykli na to, že neoliberálne úderky a médiá nás označujú za „konšpiračné“ či „extrémistické“ médium, že nás zosmiešňujú bez toho, aby vecne kritizovali konkrétny obsah. Alebo že sa snažia dosiahnuť zrušenie akcie, ak nejakú niekde organizujeme. Alebo diskreditovať ľudí, ktorí pre nás buď niečo napísali, poskytli nám rozhovor, alebo súhlasili so zverejnením ich portrétu ako Zem&Vek pozitívnych.

Zdá sa však, že absurdita myslenia niektorých ľudí zachádza ešte ďalej. Dokonca pri tak nevinnej rubrike ako je Manna. V tejto rubrike pravidelne prinášame tipy na zdravé potraviny od domácich slovenských producentov. Teda niečo, s čím by sa mal stotožniť každý bez ohľadu na politické presvedčenie. Aj ten najzarytejší slniečkar by predsa mal chcieť žiť zdravo.

Pred časom nám prišiel do redakčnej pošty e-mail od konateľa jednej zo spoločností, ktorej zdravé produkty sme v rubrike Manna pochválili. Namiesto poďakovania, že sme jeho firme urobili bezplatnú reklamu, však žiadal od nás písomné ospravedlnenie. Za to, že sme si nepýtali povolenie, ale vychádzali sme z informácií verejne dostupných na firemnej webovej stránke. Hlavný dôvod na naše ospravedlnenie však mal byť ten, že sme „poškodili dobré meno spoločnosti“ tým, že spoločnosť sa nestotožňuje s názormi, prezentovanými v našom časopise.

Takže by sme sa pánovi konateľovi mali ospravedlniť za to, že my, „nehodí konšpirátori“ sme si dovolili napísať, že jeho produkty sú skvelé a oplatí sa ich kupovať. Neviem, či tento pán je tak zarytý slniečkar alebo sa bojí, že slniečkari by mohli začať jeho firmu bojkotovať len za to, že bola spomenutá v „ideovo závadnom“ časopise. Možno sám začne iniciatívne lustrovať svojich zákazníkov a na svoju webovú stránku zavesí oznam: „konšpirátorom nepredávame“. Jedno je isté: Keď si človek myslí, že groteskná absurdita „boja proti konšpiráciám“ nemôže už ďalej zájsť, stane sa niečo, čo ho presvedčí o opaku.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

  • A kam mu mate zaslat to ospravedlnenie? Do jeho emailu? Alebo ho mate uverejnit v ZaV? A ked DennikN pochvali vas casopis, mozete aj vy poziadat o ospravedlnenie ze pouzili nazov ZaV bez vasho povolenia? A ked motoristicky casopis napise recenziu na BMW tak BMW bude ziadat ospravedlnenie ze napisali recenziu aj ked fakty budu v poriadku? Tomu panovi hrabe, alebo uplne preskocilo? On sa nezamyslel nad tym, co sa stalo s jeho myslenim? Ako zdeformovali jeho vnimanie reality? Vsetci budeme ziadat ospravedlnenie od vsetkych, lebo mne sa nepaci mesacnik A a inemu B, pripadne C. Toto je cele zle a ked ludia so zdravym rozumom nieco nepodniknu, skonci to este horsie. Vela zdaru…

Pridaj komentár