V Bruseli boli niektorí politici žiadať o intervenciu proti opozícii

Na stredajšej tlačovej konferencii strán Smer a Slovenskej národnej stany došlo k odhaleniu, že delegácia 21 ľudí zložená zo zástupcov rezortov a Úradu vlády, zástupcov mimovládnych organizácií bola v apríli 2023 informovať v štruktúrach Európskej únie (EÚ) a NATO o skutočnosti, že slovenská opozícia je hybridnou hrozbou.

“Najskôr sme boli obvinení, že sme zavraždili novinára, potom nás chceli pozatvárať, vraj sme ukradli 30 miliárd, potom vraj sme išli zmeniť priamu voľbu prezidenta na nepriamu, že sme chceli zmeniť samotný volebný systém, nič nevychádza,” povedal líder Smeru-SD Robert Fico. “Vládna koalícia je rozpadnutá, stráca akúkoľvek podporu, národ sa otáča pani prezidentke chrbtom, preto treba urobiť posledné zúfalé kroky, ktoré sú jednoducho nevídané. Uvedomujete si, o čom teraz hovorím?” pýta sa. “Niekto poslal zo Slovenska skupinu 21 ľudí, z toho asi 15-16 bolo predstaviteľov štátnych orgánov, v apríli 2023 a títo ľudia komunikovali s vysokými predstaviteľmi EÚ a boli na centrále NATO a žiadali intervenciu do slovenských volieb proti slovenskej opozícii.”

Smer chce požiadať predsedov kontrolných výborov parlamentu o zvolanie spoločného zasadnutia, na ktorom by si predvolali všetkých účastníkov výjazdu a budú chcieť predloženie všetkých záznamov z tejto cesty. Chcú sa tiež obrátiť na generálneho prokurátora Maroša Žilinku, aby zvážil, či nedošlo k spáchaniu trestných činov. Avizuje aj iniciovanie mimoriadnej schôdze.

SNS zastupoval Tomáš Taraba. Ten disponoval podobnými informáciami ako Smer, preto spojili, aby si informácie overili. „Toto je slovenský Watergate,“ reagoval Taraba. Fico sa pýta, kto stál za organizáciou tohto výjazdu. Na tlačovú besedu boli pozvaní aj zástupcovia Hlasu, no pozvanie odmietli.

Polícia na obvinenia reagovala slovami, že zástupca Policajného zboru sa “štandardnej zahraničnej služobnej” cesty do Bruselu zúčastnil na základe pozvania od Zastúpenia Európskej komisie v Slovenskej republike. Cieľom stretnutia bola vzájomná výmena informácií a skúseností, získanie vedomostí o pôsobení medzinárodných útvarov voči hybridným hrozbám a prezentovanie výročnej správy Policajného zboru o dezinformáciách za rok 2023.

Video:

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: 

(1) Tlačová konferencia strany SMER-SD; 31.5.2023

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply