V Čiernom Potoku tiekla krv – darovaná

· Čas čítania: 3 min.
Foto: autor

Dňa 2.8.2019 v čase od 07:30 do 10:30 sa uskutočnil už XIV ročník Kvapky krvi SNP. Tento rok bola v znamení 75.výročia SNP (prvýkrát ako Slovanská kvapka krvi SNP). ZO Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov arm. gen. Ludvíka Svobodu v spolupráci s OÚ v Čiernom Potoku a miestnym Klubom darcov krvi v spolupráci s Národnou transfúznou spoločnosťou SR – stredisko v Banskej Bystrici zorganizovali ako jediní na Slovensku túto akciu už po 14-krát.

Ako prví prišli darovať krv otecko so synom Marek a Pavol CIRBUSOVCI z Rimavskej Soboty. Tradične na podujatí nechýbali ani vojaci armády SR z Gemersko-malohontského chemického útvaru v Roňave Jaroslav ZAUŠKA a Štefan PENZEŠ. Krv daroval aj duchovný arm.SR pán David VARGA -EŠTÓK z Trebišova. Vojakov a darcov krvi prišiel tradične podporiť aj bývalý náčelník GŠ ASR gen.por. v.v. Ing. Peter VOJTEK (daroval v Čiernom Potoku krv už šesťkrát).

Po skončení odberu krvi nasledoval tradične pietny akt kladenia vencov pri pamätníku obetí maďarských fašistov z roku 1944 pri príležitosti 75.výročia SNP. Ako prví položili veniec k pamätníku obetí zástupcovia veľvyslanectva Ruskej Federácie v SR. Samostatne sa prišli pokloniť potomci obetí a potomci účastnikov protifašistického odboja z obce Čierny Potok, ktorí tu boli na školských prázdninách a pochádzajú z USA a z Veľkej Británie.

Na záver patrí poďakovanie predovšetkým darcom krvi, súťažiacim, organizátorom akcie, ale aj všetkým, ktorí sa materialne a technický na úspešnosti akcie podielali.

V Čiernom Potoku 5. 8. 2019

Predseda ZO SZPB arm.gen.L.Svobodu v Čiernom Potoku: JUDr. Jozef Pupala

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár