V Číne už vedia, kto sa stane ruským prezidentom po Putinovi

Foto: Screenshot Sohu

Dlhoročnou témou ruských, ale aj svetových politikov, analytikov a médií je otázka, kto bude prezidentom Ruska po Vladimírovi Putinovi. Kým v Rusku mnohých zaujíma, komu odovzdá krajinu a či „dedič“ bude dôstojný a bude pokračovať úspešne, ako súčasná hlava štátu, v USA a EÚ sa oponenti už nemôžu dočkať toho, kedy konečne Putin odíde do dôchodku. Dúfajú, že možno jeho nástupca bude „slabší“ a bude sa dať na neho „tlačiť“ úspešnejšie.

Za tie roky bolo z úst „expertov“ počuť mená rôznych kandidátov, ale zatiaľ vôbec nie je jasné, kto nahradí Putina. Na Nostradama sa pokúsili zahrať čínski kolegovia, ktorí sa domnievajú, že určite poznajú meno Putinovho nástupcu. Podľa nich by to mal byť ešte „tvrdší chlapík“. Tipujú, že to bude súčasná hlava Čečenska, Ramzan Kadyrov.

Podľa čínskeho portálu Sohu, Kadyrov úplne schvaľuje spôsob, akým Putin riadi krajinu a myslia si, že Kadyrov bude pokračovať v rovnakom duchu, iba čiastočne pritvrdí. Prečo? Lebo má trochu inú povahu ako Putin. A to zapríčinila aj jeho národnostná a náboženská výchova. Autor článku dokonca označil Kadyrova za novú politickú hviezdu, ktorá bude uskutočňovať tvrdšiu politiku voči Západu, ak sa stane prezidentom. Dokonca sa čínsky novinár domnieva, že Kadyrov „dokáže zhodiť Spojené štáty na kolená“.

Pripomína, že Putin toho veľa dokázal a odviedol obrovský kus práce. Úspešne obnovil krajinu po rozpade Sovietskeho zväzu, za jeho vedenia sa podarilo napraviť veľa chýb, prekonať obrovské ťažkosti a dosiahnuť gigantické úspechy. Okrem iného, čo čínsky novinár veľmi kvituje, Putin nepoľavil a odolal tlaku zo strany Západu, úspešne riadil krajinu a to aj napriek sankciám a útokom zo strany USA a EÚ.

Podľa autora článku v Sohu, Kadyrov rovnako úspešne urobil poriadok v Čečensku. Neuveriteľne si váži ľudské, vodcovské a organizátorské vlastnosti Putina. Je preňho obrovským príkladom a určite by chcel pokračovať v jeho šľapajach. Čínsky novinár podotýka, že Kadyrov nielen podporuje Putina, ale je ochotný urobiť veľa vecí, s cieľom zabezpečenia blahobytu krajiny a jej obyvateľov. Práve preto, je podľa čínskeho novinára, Kadyrov najvhodnejším kandidátom na funkciu ďalšieho prezidenta Ruska – po Putinovi.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:

比普京更加强悍的70后领袖,扬言要让美国跪下,誓与俄罗斯共存亡, Sohu, 12.11.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply