V Indii štátnym zamestnancom zakázali používanie sociálnych sietí

· Čas čítania: 2 min.
foto: The logical Indian

Ministerstvo vnútra a ministerstvo obrany Indie informovali o zákaze používania Facebooku, Instagramu, Twitteru a ďalších 88 elektronických aplikácií vo svojich štruktúrach . Direktívy a podrobné vysvetlenia zverejnili na portáloch daných rezortov. Vysvetlili to záujmami bezpečnosti krajiny a ochranou pred rozviedkami cudzích štátov.

Zákaz ministerstva vnútra Indie na používanie Facebooku sa týka príslušníkov Ústrednej rezervnej polície , Indicko-tibetskej pohraničnej polície, ďalších pohraničných jednotiek, Ústrednej ozbrojenej polície a Národnej gardy bezpečnosti, služby pre boj s terorizmom, ktorá je zložkou ministerstva vnútra. Ako uvádzajú domáce média, počet príslušníkov všetkých týchto zložiek značne prevyšuje počet vojakov indickej armády.

Zákaz sa rozširuje na všetky štruktúry ministerstva, pretože spravidla úzko kontaktujú s našimi Ozbrojenými silami. India musí mať vlastné sociálne siete, ako Facebook a Instagram a aplikácie, ku ktorým nebude mať prístup žiadna rozviedka žiadnej cudzej krajiny,“ prízvukuje sa v direktíve ministerstva vnútra, ktorú zverejnili indické média.

Velenie indickej armády 15. júla vydalo rozkaz všetkým príslušníkom Ozbrojených síl, nezávisle na ich funkciách a vojenských hodnostiach, aby ihneď odstránili všetky svoje informácie na Facebooku a prestali používať všetky elektronické aplikácie. Za nesplnenie tohto rozkazu vojakom a dôstojníkom hrozí vážny disciplinárny trest.

Vedenie ministerstva vnútra a obrany a média informovali, že domáci vedci už pracujú na vytvorení vlastných sociálnych sietí a elektronických aplikácií. Ako informovali indickí novinári, domácim policajtom a vojakom zakázali používať Facebook, Instagram a Twitter a tiež ďalších 88 elektronických aplikácií.

Domáci analytici informovali, že zahraniční špióni využívali Facebook na získavanie tajných informácií od indických vojakov. Uviedli, že rozviedka Pakistanu vytvárala falošné ženské profily na Facebooku, Instagrame a Twitteri, tieto virtuálne „ženy“ sa zoznamovali s indickými vojakmi a snažili sa vytiahnuť od nich utajené informácie o indickej armáde.

Média tiež pripomenuli, že vlani indická kontrarozviedka zatkla v štáte Radžastan dvoch vojakov za to, že poslali dôverné informácie do Pakistanu. Obaja si dopisovali s príslušníkmi pakistanských tajných služieb, ktorí sa maskovali na Facebooku a mali vytvorené ženské profily.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

1 Ban Facebook For Serving Personnel, Ex-Servicemen: MHA Orders Paramilitary Forces, Bats For ‚Made-in-India‘ Apps, The logical Indian, 15.7.2020

2 Ban Facebook for personnel and ex-servicemen: MHA to paramilitary forces, bats for ‚Made-in-India‘ apps, Time snow news, 15.7.2020

3 MHA directs paramilitary forces to ban Facebook, Jagranjosh, 15.7.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár