V Iraku bolo v máji zabitých takmer 800 ľudí, dve tretiny z nich sú civilisti

V Iraku bolo v priebehu minulého mesiaca pri násilnostiach zabitých takmer 800 ľudí, pričom dve tretiny obetí sú civilisti. Monitorovacie skupiny dokonca hovoria o viac ako 1000 úmrtiach samotného civilného obyvateľstva.

Podľa čísel, ktoré v nedeľu zverejnila OSN, bolo zo 799 zabitých ľudí 603 civilistov a 196 z nich bolo členmi irackých bezpečnostných síl.

Monitorovacia skupina Iraq Body Count vyčíslila mesačné civilné straty na životoch v celom Iraku na viac ako 1027 ľudí a celkovo v tomto roku na 5055 ľudí.

Apríl bol predtým považovaný za jeden z najnebezpečnejších mesiacov v krajine, keďže podľa údajov irackého Ministerstvo vnútra bolo zabitých 1009 ľudí.

V roku 2013 bolo pri teroristických útokoch, alebo iných násilných činoch, podľa štatistík OSN zabitých 8868 ľudí.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár