V Kyjeve spočítali ruských vojakov na Kryme a upokojili sa: zistili, že žiaden útok na Ukrajinu nehrozí

· Čas čítania: 3 min.
foto: screenshot YT

Na Ukrajine, v EÚ, USA a tiež mnohí odborníci už šesť rokov zúfalo strašia verejnosť správami, že Rusko každú chvíľu napadne Ukrajinu. Ani po šiestich rokoch sa však nič také nestalo. Ale tí naničhodníci Rusi „neposlúchajú“ a naschvál nenapadajú   „Nezáležnú“. Nič to. „Kompetentní“ v Európe a za oceánom aj naďalej prezentujú svoje „mýty“, ktorým prestáva veriť čoraz väčší počet Európanov.

Rovnakej téme bola venovaná aj trojhodinová relácia ukrajinskej televíznej stanice 1+1, ktorá mala aj veľavravný a varovný názov „Putin napadne?“ Tvorcovia relácie pozvali deväť domácich najväčších „odborníkov“, ktorí vášnivo meditovali o možnej vojne s Ruskom. Nakoniec jeden z nich uviedol počet ruských vojsk na Kryme a upokojil verejnosť: ukázal, že žiaden útok ruskej armády na „Nezáležnú“ nehrozí.

Všetci deviati diskutéri sa posťažovali na agresívne plány Moskvy, na to, že anektovala Krym a pomáha „separatistom“ na Donbase, pospomínali chýry a mýty, ktoré šíria domáci politici, analytici a média, obviňovali Rusko z rôznych prehreškov, prezentovali niekoľko scenárov možného vývoja vojenských konfliktov, pokúsili sa uhádnuť, kedy Rusko môže napadnúť Ukrajinu, porovnali výcvik ruských a ukrajinských vojsk, vyjadrili nádej, že USA a NATO pomôžu Ukrajine v prípade vojenského konfliktu s Ruskom a prezentovali pre nich závažné dôvody, prečo by Rusko ozaj mohlo Ukrajinu napadnúť.

Mnohí dokonca vyjadrili obavy, že sa to stane už čoskoro a zopakovali katastrofálne scenáre, šírené domácimi médiami, podľa ktorých Rusko napadne Ukrajinu kvôli problémom s vodou na Kryme. Nakoniec všetkých aspoň čiastočne upokojil veliteľ Spoločných síl Ozbrojených síl Ukrajiny generálporučík Sergej Najev.

Prezradil, že domáca rozviedka veleniu armády denno-denne poskytuje čerstvé údaje o stave a počte ruských vojsk na Kryme a celkovo v Rusku. Podotkol, že Moskva neposlala ku hraniciam Ukrajiny žiadne útočné zoskupenie vojsk a vojaci a technika sa nachádzajú na svojich základniach. Upokojil prítomných v televíznom štúdiu a všetkých obyvateľov krajiny: nič nenasvedčuje tomu, že sa Rusko pripravuje na vojnu alebo mieni zaútočiť.

Viac hovoril o situácii na hranici s Krymom, pretože mnohí ukrajinskí analytici varujú, že nebezpečenstvo hrozí práve z polostrova, kde je sústredené silné zoskupenie ruských vojsk, pričom „odborníci“ uvádzajú dosť odlišné a vzdialené od reality čísla. Sergej Najev naopak uviedol, že to nie je pravda a ubezpečil, že všetky ukrajinské služby pozorne sledujú dianie na Kryme, ako aj iné úseky hranice s Ruskom.

„Všetky údaje a správy sa analyzujú denno-denne, spracúvajú, dopĺňajú. Z toho všetkého môžeme urobíme úplne jasné závery: Moskva neplánuje útok na Chersonskú oblasť. Vieme to určite: nepriateľ nepripravil útočné úderné zoskupenie. Jeho jednotky sa nachádzajú na miestach stálej dislokácie. Nič nenasvedčuje tomu, že sa pripravuje nejaký útok,“ podčiarkol.

Na rozdiel od drvivej väčšiny domácich „odborníkov“, ktorí strašia verejnosť nezmyselnými a totálne vymyslenými historkami, Sergej Najev uviedol konkrétne čísla, na základe ktorých jasne prezentoval reálny stav a ukázal, že žiaden útok zo strany Ruska nehrozí. Predovšetkým podotkol, že na Kryme nie je sústredený taký počet ruských vojsk a techniky, ktorý by postačil na útočné operácie v Chersonskej oblasti.

Uviedol, že sa na polostrove v súčasnosti nachádza 11,5 tisíc ruských vojakov, 100 delostreleckých systémov, 200 obrnených vozidiel, 31 tankov, 34 vrtuľníkov, 63 lietadiel a 684 kusov inej bojovej techniky. Vysvetlil, že je to zjavne nedostatočný počet na to, aby Rusko sa odvážilo napadnúť Chersonskú oblasť Ukrajiny. Napriek tomu, že generálporučík Sergej Najev tiež považuje Rusko za „agresora, nepriateľa a hrozbu“, predsa priznal, že v súčasnosti všetko nasvedčuje tomu, že Moskva neplánuje napadnúť územie Ukrajiny.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Право на владу. Путін нападе? Televízna stanica 1 + 1, YouTube, 9.7.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár