V Nemecku sa konali demonštrácie, aby vláda prijala viac migrantov

· Čas čítania: 2 min.
Foto: Christian Mang/Reuters

V Berlíne a niektorých ďalších nemeckých mestách sa včera uskutočnili masové demonštrácie, účastníci ktorých rezolútne žiadali, aby vláda prijala ďalších migrantov z Afriky a Blízkeho východu, ktorí sa v súčasnosti nachádzajú v táboroch na gréckych ostrovoch. Bola aj konkrétnejšia požiadavka: demonštranti chceli, aby Nemecko prijalo viac utečencov zo zhoreného tábora Moria.

Demonštranti niesli transparenty s heslami „Hanba EÚ“ a „Máme miesto“. Skandovali, že Nemecko má možnosť prijať viac utečencov z gréckeho ostrova Lesbos bez ohľadu na to, aké rozhodnutia o tejto otázke prijímajú iné európske krajiny. V samotnom hlavnom meste Nemecka pochodovalo približne 5 tisíc demonštrantov. Žiadali, aby sa nemecká vláda postarala o migrantov, ktorí sa v Grécku stali bezdomovcami.

Demonštranti požadovali, aby vláda neblokovala úsilie o pomoc utečencom ako v Nemecku, tak aj v iných štátoch. Deklarovali, že nemecké úrady neprejavujú dostatočnú aktivitu a požadovali väčšiu účasť Nemecka v organizácii pomoci migrantom. Polícia potvrdila údaje organizátorov „promigrantskej“ demonštrácie v Berlíne a tiež uviedla, že sa na tejto akcii zúčastnilo približne 5 tisíc ľudí.

Podobné demonštrácie sa uskutočnili aj v ďalších nemeckých mestách – Kolíne nad Rýnom, Mníchove a v Lipsku, ako aj v hlavnom meste Francúzska – Paríži.

Čo dodať? Pomáhať ľuďom určite treba. Pomáhať ľuďom v núdzi treba dupľom, je to šľachetne. Netreba si však mýliť jablká a hrušky. Z tých stoviek tisíc migrantov, ktorí, ako cunami valia do Európy, iba mizerná časť má záujem o zamestnanie a zlepšenie svojho živobytia prostredníctvom svedomitej práce. Väčšia časť to sú ľudia, ktorí nikdy nebudú pracovať, ale budú robiť veľký a nebezpečný bodrel v Európskej únii.

Mnohí obyvatelia EÚ si už vychutnali všetky „výhody“ od príchodu migrantov: vraždy, násilie, smetiská v uliciach miest atď. a situácia sa bude iba zhoršovať s príchodom ďalších a ďalších migrantov. Pomáhať, bezpochyby, treba. Ale prečo máme migrantom pomáhať práve tu, ubytovať ich v našom európskom byte, ktorý stále demolujú a špinia, ale nie v ich ázijsko-africkom dome?

Tie isté peniaze, ktoré európske vlády investujú na pomoc migrantom v EÚ, môžu poslať do problémových krajín na vytvorenie nových pracovných miest, budovanie bytov, ciest atď. a takýmto spôsobom pomôcť tým ľuďom, aby mohli v pohode žiť a pracovať doma, ale nerobiť neporiadok v cudzej krajine. Existuje v EÚ niečo také ako zdravý, alebo aspoň sedliacky rozum? Zdá sa, že v niektorých krajinách v tejto oblasti pociťujú ostrý nedostatok…

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

1 Thousands march in Berlin to demand Germany take in Moria refugees, Deutsche Welle, 21.9.2020

2 Thousands march in Germany urging EU to take in Moria refugees, Euractiv, 21.9.2020

3 Thousands take to streets in Germany to demand EU action over Moria migrants, Euronews, 21.9.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár