V Nemecku vyzvali k vytvoreniu alternatívnej únie európskych krajín a Ruska

Foto: Die AFD.de

V Európskej únii stále vytvárajú zúfalý a stúpajúci tlak na Rusko v súvislosti s absolútne vymysleným „otrávením“ Navaľného a žiadajú tvrdé sankcie voči Moskve a zrušenie spolupráce na budovaní plynovodu Nord Stream 2. Ale triezve hlavy nielen žiadajú zachovávať objektívny postoj a nehádať sa s Ruskom kvôli absolútne falošným neovereným chýrom o otrávení opozičného politika, ale naopak rozšíriť spoluprácu. Najnovší návrh je dokonca úplne prekvapivý: v Nemecku vyzvali k vytvoreniu alternatívnej únie suverénnych štátov, ktoré majú tvoriť európske krajiny a Rusko.

Tento návrh prezentoval člen výboru pre medzinárodné veci Waldemar Herdt („Alternatíva pre Nemecko“). Vyhlásil, že sa v rámci nového projektu uvažuje o slobodnej obchodnej spolupráci na obrovskom priestore – od Lisabonu až po Vladivostok. Nemecký politik vysvetlil, že sa vďaka tejto iniciatíve podarí vybudovať bezpečný priestor na území Európy. Podčiarkol, že neexistuje iný vhodný variant, okrem dlhodobej spolupráce medzi Nemeckom a Ruskom, čo je prínosom aj pre celú Európu.

Prízvukoval, že zhoršenie priateľských vzťahov medzi dvoma krajina považuje za nebezpečné a neprípustné, a varoval, že poškodí obe strany. Všetky výzvy na zastavenie spolupráce a pozastavenie budovania plynovodu Nord Stream 2 označil za nebezpečné, neodôvodnené a veľmi zlé. Podotkol, že zapríčinia iba negatívne následky a pre Nemecko navyše aj mnohomiliardové pokuty, čo ohrozí celú energetickú bezpečnosť krajiny.

Dlhodobý mier medzi Nemeckom a Ruskom, medzi Európou a Ruskom, to je jediná šanca pre všetkých nás, aby sme mohli vybudovať bezpečný priestor na európskom území, aby sme zabezpečili šťastnú budúcnosť pre naše deti a vnukov. Iný variant neexistuje. Máme vytvoriť bezpečný obchodný priestor od Lisabonu až po Vladivostok a dobrovoľnú úniu suverénnych štátov, aby sme sa mohli rozvíjať, žiť a prekvitať,“ podotkol Waldemar Herdt v rozhovore pre ruskú informačnú agentúru RIA Novosti.

Nemecký poslanec je presvedčený, že celý rozruch a hádky ohľadom zastavenia budovania plynovodu Nord Stream 2 sú iba boj o energetické trhy, pretože USA zúfalo bojujú proti spolupráci Európanov s Ruskom. Obe tieto skutočnosti prekážajú ekonomickým a obchodným záujmom Spojených štátov, ktoré chcú predávať svoj skvapalnený plyn v Európe a snívajú o likvidácii všetkých konkurentov.

Tento boj sa realizuje prostredníctvom špinavých politických a hospodárskych metód. Tí, ktorí presadzujú odmietnutie Nord Stream 2, by mali vysvetliť svojim voličom, že sa následkom podobného kroku ceny energetických zdrojov zvýšia a Nemci mesačne za svetlo a plyn budú platiť minimálne o 20 percent viac,“ zdôraznil Waldemar Herdt.

Nemecký politik predložil zaujímavý návrh spoločnej únie krajín Európy a Ruska. Prirodzene, v najbližších rokoch alebo aj desaťročiach je to iba rozprávkový nereálny projekt. Pre začiatok by určite postačilo, keby členské krajiny Európskej únie prestali so sankčnou vojnou, vymyslenými obvineniami a nepriateľským správaním sa voči Rusku. Postačila by bežná susedská spolupráca a priateľské obchodné a hospodárske vzťahy. Určite by vyhrali obe strany. Bohužiaľ, kým jedna strana chce spolupracovať, druhá sa snaží bezdôvodne hrýzť a útočiť na suseda. Kedy konečne v EÚ zvíťazí zdravý rozum?

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: В бундестаге предложили создать содружество от Владивостока до Лиссабона, RIA-Novosti, 19.9.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply