V nemeckých škôlkach straší „pedofilná“ hra

Tagged With: , , Add Comment

Mestá Berlín a Brandenburg už túto hru vo svojich materských školách zakázali. Volá sa „Original Play“ a dochádza pri nej k tesným telesným kontaktom medzi deťmi a dospelými lektormi. Lektorom metódy sa pritom môže stať každý, kto zaplatí 250 eur za seminár, organizovaný združením, registrovaným v Rakúsku. Teda aj pedofil.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Detský psychiater Karl-Heinz Brisch sa vyjadril, že celé toto združenie by malo byť zakázané, nakoľko propaguje príležitosť na absolútne nekontrolovaný telesný kontakt s deťmi. Metódu vymyslel Američan Fred Donaldson, ľudia bez rozdielu pohlavia a veku sa pri nej majú váľať po zemi a hravo zápasiť. Má ich to vraj učiť, ako zaobchádzať s konfliktami a rivalitou. Niektorí nemeckí rodičia však už ohlásili na úradoch prípady, keď ich dieťa bolo lektorom tejto metódy obťažované, pričom dotyky prekročili hranice intimity. Pre deti je ťažké rozlíšiť, kedy ide ešte o hru a kedy už o sexuálne obťažovanie. Preto v Nemecku silnejú hlasy za úplný zákaz tejto pochybnej pseudo pedagogickej metódy.

Zdroj: https://www.rbb24.de/panorama/beitrag/2019/10/brandenburg-verbot-original-play-kita-missbrauch.html

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

Marián Benka
Po predchádzajúcom pôsobení v rôznych tituloch ekonomickej tlače som napokon prešiel do redakcie Zem a Vek. Jednak preto, že som sa dostával k čoraz viac informáciám o pravej podstate a neudržateľnosti súčasného ekonomicko-politického systému. Jednak vďaka môjmu záujmu o prírodné duchovno, alternatívy všetkého druhu a vývoj spoločnosti ako takej.

Pridaj komentár

  & Časopis