V poľskom Štetíne budú čistiť ulice od ideológie LGBTI

· Čas čítania: 2 min.
Ilustračný obrázok: Shutterstock

Symbolický akt oznámili včera (11. 9.) v poľskom Štetíne predstavitelia anti-pochodu, ktorý sa uskutoční na protest proti sobotnému (14. 9.) dúhovému pochodu. Prohodnotovým aktivistom sa dokonca podarilo objednať si dôležité Námestie solidarity, preto LGBTI priaznivci budú musieť miesto svojho štartu zmeniť. V rámci „obsadenia námestia“ aktivistami tradičných hodnôt sa plánuje aj netradičná aktivita ako odpoveď na pretláčanie práv lesieb, gejov, bisexuálov, transexuálov a intersexuálov.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Sobotné podujatie totiž spestrí včera (11. 9.) avizované čistenie ulíc mesta od ideológie LGBTI. Jedna z aktivistiek počas pomyselného obsadzovania námestia vyzvala všetkých účastníkov z radu aktivistov za tradičnú rodinu, aby si so sebou vzali metly, handry a dezinfekčné prostriedky. Aktivisti Dariusz Matecki a Małgorzata Rudzka sú presvedčení, že nestačí len „obsadiť Námestie solidarity“, ale je potrebné odstrániť z mesta „nečistoty a škodcov“. Informovali o tom viaceré poľské denníky vrátane liberálnej Gazety Wyborcza.

Poľsko si ako tradične konzervatívna krajina tento rok „užilo“ už množstvo dúhových pochodov. V roku 2019 LGBTI aktivisti pochodovali v mestách Koszalin, Gniezno, Łódź, Bydgoszcz, Krakov, Trojmestie (Gdańsk-Gdynia-Sopot), Zielona Góra, Varšava, Olštyn, Čenstochová, Rzesów, Opole, Poznań, Kielce, Białystok, Płock, Gorzów Wielkopolski, Katowice. Po Štetíne sa uskutočnia ešte pochody v štyroch mestách – Toruň, Kališ, Lublin a Wrocław.

Zdroj: http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,25180171,to-sie-dzieje-naprawde-radny-pis-i-patrioci-beda-dezynfekowac.html#S.main_topic-K.C-B.1-L.2.duzy:undefined

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár