V USA obvinili ruská média z toho, že říkají pravdu

· Čas čítania: 3 min.
Foto: AP

Bývalá náměstkyně amerického ministra vnitřní bezpečnosti (DHS) Suzanne Spauldingová obvinila ruská média z toho, že říkají pravdu. Ale nikoli proto, aby udělala Američany lepšími, nýbrž aby je oslabila.

„Je třeba zvyšovat informovanost veřejnosti. Myslím si, že je nutné, aby vysoce postavení lidé vysvětlovali, jak naši odpůrci využívají informační války, někdy za pomoci IT nástrojů, aby nás oslabili. Někdy ani nemusejí nic vymýšlet, využívají pravdivé informace a podávají je zjevně jednostranně,“ prohlásila v průběhu diskuse v CSIS věnované globální bezpečnosti.

V této souvislosti se mimo jiné zmínila o týdenním pořadu RT Americký advokát (America’s Lawyer), v němž se jako červená nit táhne myšlenka, že americký soudní systém je zkorumpovaný a rozvrácený. A to se říká ústy politiků a expertů, dodala Spauldingová.

„Svými pořady potvrzují pravdivost tohoto prohlášení. Nemyslím si, že je tam nějaká lež. Je to však neoprávněně jednostranný názor. Tak tedy poselství, které musíme lidem vyřídit, zní: můžeš souhlasit s tím, co ti v této propagandě říkají. Avšak tato propaganda tu není proto, aby odpověděla na tvoje otázky. Rusko není na ničí straně. Je na své vlastní straně. A jeho snaha není v tom, aby nás udělalo lepšími, ani v tom, aby poukazovalo na naše problémy a řešilo je. Nikoli v tom, aby nám pomohlo řešit naše problémy s migrací, ale v tom, aby nás udělalo slabšími,“ zdůraznila Spauldingová v průběhu diskuse.

Situace s ruskými médii na Západě se v posledních letech stále více komplikuje. Řada západních politiků, včetně amerických senátorů a kongresmanů, obvinila Sputnik a RT ze zasahování do voleb v USA, nepředložila však žádné důkazy. Oficiální představitelé Ruska označili podobná prohlášení za nepodložená.

https://cz.sputniknews.com/svet/201811288571180-usa-rt-media-pravda/

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár