V USA predčasne hlasovalo už vyše 30 miliónov voličov

· Čas čítania: 2 min.
Foto: BBC

Prezidentské voľby v USA sa budú konať o dva týždne – 3. novembra, ale voľby už prebiehajú fakticky mesiac: v Spojených štátoch už dávnejšie funguje inštitút predčasného hlasovania, hlavne poštou. V súčasnosti už vyše 30 miliónov Američanov odovzdalo svoje hlasy tomu alebo inému kandidátovi.

Niektoré štatistiky ohľadom predčasných volieb začiatkom týždňa zverejnili na portáli United States Elections Project, ktorý vytvoril profesor Univerzity štátu Florida Michael McDonald. Podľa jeho informácií, v Spojených štátoch už predčasne hlasovalo 30 242 866 ľudí. Najaktívnejšími v tejto disciplíne sú obyvatelia štátu Техаs, kde hlasovalo už 4 064 685 voličov. Nasledujú štáty Kalifornia (3 037 970), Florida (2 509 245) a Severná Karolína (1 526 973). V takých štátoch, ako sú Georgia, Michigan, Virgínia a New Jersey odovzdalo svoje hlasy už vyše milióna obyvateľov.

Niektorí americkí, ale aj zahraniční analytici poukazujú na to, že podobný systém predčasného hlasovania vyhovuje skôr Demokratom, voliči ktorých v oveľa väčšom počte využívajú predčasné hlasovanie. Niektorí experti upozorňujú, že počas takého hlasovania je oveľa jednoduchšie manipulovať s hlasovacími lístkami a ovplyvniť celkové výsledky. Preto časť Republikánov podozrieva Demokratov, že takto môžu výsledky sfalšovať.

V krajine s takmer 330 miliónmi obyvateľov predčasne hlasovalo takmer 9 percent obyvateľov a existuje predpoklad, že do začiatku novembra tento počet prevýši 10 percent, čo zahŕňa značnú časť voličov. Práve preto sa Republikáni obávajú falzifikácie alebo minimálne ovplyvňovania výsledkov volieb zo strany Demokratov.

Americké prezidentské voľby sa budú konať 3. novembra. Bude zvolený prezident a viceprezident, ako aj 35 senátorov, všetkých 435 členov Komory reprezentantov, 13 gubernátorov štátov a tiež vedúci predstavitelia samosprávy. Bezpochyby boj o prezidentské kreslo zvedú, medzi sebou, súčasný prezident Donald Trump a bývalý viceprezident Joe Biden. Inaugurácia nového prezidenta sa uskutoční 20. januára 2021.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: http://www.electproject.org/

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár