Väčšina médií zámerne šíri hystériu

· Čas čítania: 3 min.
foto: cartoonmovement

Drvivá väčšina globálnych médií v privátnom sektore šíri celkom synchrónne a organizovane hysterickú propagandu v štýle Armagedonu. Televízie sa predháňajú v správach o stúpaní čísel mŕtvych a na obrazovkách sa neustále objavujú politici a moderátori s rúškami, vrátane tlmočníkov pre sluchovo postihnutých priesvitným krytom na hlave. Šialené alebo zámerné? Robia tak na základe globálnej koordinácie médií sponzorovaných z veľkej časti farmaceutickým priemyslom, no už na začiatku sa k nim pridali aj užitoční z „alternatívy“. Tí sa nechali zviesť vidinou stúpajúcich čísel dosahu šírenia ich hrôzostrašných predpovedí a poplašných správ neuvedomujúc si, že tieto čísla stúpajú priamoúmerne všetkým. Veľmi spokojne, pohodlne a vypočítavo sa už na začiatku krízy pridali k trendu, kde uzavretých ľudí v karanténe lynčuje jedna zlá správa za druhou. Tento typ „alternatívcov“ tak očakáva väčšie príjmy z reklamy, čo je z dlhodobého hľadiska logika ako vystrihnutá z románu Hlava XXII.

Viacero odborníkov, lekárov, epidemiólogov a biológov pritom poukazuje na skutočnosti ohľadom závažnosti COVID-19, ktoré sa odlišujú od prezentovaných mediálnych scenárov.

Jedným z nich je český lekár Lukáš Pollert, známy aj ako bývalý kanoista, ktorý sa preslávil napríklad tým, že predal svoje olympijské medaily, dlhé roky pracoval na urgentnom príjme Ústrednej vojenskej nemocnice v pražských Střešoviciach. Posledných desať rokov pracuje vo Fakultnej nemocnici Motol na kardiochirurgii a jednotke intenzívnej starostlivosti.

Kladie sa veľký dôraz na vírusovú epidémiu, oproti iným ochoreniam. Teraz má Covid-19 prednosť pred ostatnými, ale je nutné si uvedomiť, že je tu veľa iných pacientov, ktorí majú iné choroby – a ďaleko závažnejšie. Tým by nemala byť venovaná menšia pozornosť. Toto je môj apel, pretože teraz sa naozaj všetko točí len okolo koronavírusu. Pritom nám zatiaľ nepripravil tak strašný scenár, aký nám každý rok predstavuje chrípka,“ uviedol.

Český lekár ďalej vyjadruje pochybnosti o tom ako jednotne sa médiá vyjadrujú. „Mne sa jednoducho zdá, že všetky médiá trošku prestrelili. „A neodpustil si poznámku, ktorá napadá mnohým ľudom – ako je možné, že médiá prezentujú túto covidovú propagandu tak synchronizovane. „Čo za tým väzí? Je zaujímavé, že to tak funguje globálne.“

Najskôr sa musia nosiť rúška. Potom Svetová zdravotnícka organizácia, teda najväčšia organizácia, ktorá toto môže zastrešiť, povie, že sú rúška zbytočné,“ hovorí o sporných informáciách, ktoré sa k nám dostávajú.

Môžeme spolu teraz polemizovať, aké dôsledky na ľudské životy bude koronavírus mať nie z hľadiska zdravotného, ​​ale spoločenského a ekonomického. Aké ľudské tragédie to spôsobí v rodinách. Práve ekonomické dôsledky postihnú na svete strašne veľa ľudí. To by mohli byť ešte ďaleko horšie dôsledky ako tie, o ktorých sa tu celý čas bavíme.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

VyhlásenieNázory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár