Veliteľ Slovenských brancov: „Kulturblog zavádza“

· Čas čítania: 3 min.
Foto: facebook

Uplynulý týždeň sme na našej stránke zverejnili správu o fyzickom napadnutí predsedu Slovenských brancov Petra Švrčeka. Vychádzali sme z výpovede samotného Petra Švrčeka, a taktiež z trestného oznámenia, ktoré nám poskytol. Fyzické napadnutie mali sprevádzať slovné ataky , konkrétne „fašista“ a „Rusofil“. Nielen pod príspevkom uverejneným na našej stránke, ale i na ďalších sa rozpútali diskusie o pravdivosti celej udalosti. Jej riešenie aktuálne podlieha orgánom činným v trestnom konaní a relativizácia skutkovej podstaty na základe toho, či poškodený v daný večer požil alkohol alebo nie, nemení nič na ich trestnoprávnej zodpovednosti za útok na názorového oponenta.

K diskusii sme uviedli vyjadrenie ozrejmujúce informácie a taktiež zdroje, z ktorých sme pri ich zverejňovaní vychádzali. Šéfredaktor nášho časopisu T. E. Rostas sa stretol so Švrčekom už v deň publikovania článku, a to 22. 1. 2020 a situáciu si overoval priamo u neho. Jedným z médií, ktoré pokladali za potrebné zhodnotiť túto informáciu a priniesť recept „ako sa alternatíva nerobí“ je aj Kulturblog.sk

Švrček sa k článku na kulturblog.sk vyjadril nasledovne: „Zareagovali sme formou videa, kde som objasnil všetky nimi uvedené nezrovnalosti ako aj fakt, že diagnóza F10.0 neznamená „opitosť pod obraz Boží“. Krv mi nebola odobraná a taktiež som nedostal fúkať. Ja sám som pri vyšetrení uviedol, že som požil alkohol, čo je zaznamenané aj v lekárskej správe. K tomu, že v predmetnej správe sú uvedení dvaja útočníci, existuje jednoduché vysvetlenie. Lekárska správa nie je policajný zápis. Lekár sa ma jasne pýtal na počet útočníkov, ktorí napadli mňa. A tí boli dvaja. Ďalší útočníci sa venovali môjmu kamarátovi a zvyšok asistoval okolo, spolu ich teda bolo šesť. Žiadne nezrovnalosti, vidí ich len ten, čo ich tam vidieť chce„, reagoval na podivnú správu. Doplnil tiež, že vyjadrenia o tom, že by predmetná zverejnená lekárska správa bola následne zmazaná sú taktiež zavádzajúce, keďže správa je stále uverejnená.

Autor z Kulturblog.sk však samotného napadnutého Švrčeka nekontaktoval, aby si nejakým spôsobom zistil či overil bližšie informácie. Namiesto takého profesionálneho prístupu zvolil inú taktiku: na našu adresu uvádzal scestné mentorovanie o tom, ako sa „alternatíva robiť nemá“. Nie je to po prvýkrát, kedy tento blog publikoval účelové zavádzanie ohľadom mesačníka Zem&Vek. Cieľ týchto útokov nám nie je známy, no mnohí čitatelia uvádzajú, že ide o konkurenčný a politicky motivovaný záujem.

https://www.zemavek-eshop.sk/produkt/rocne-predplatne-2020-januar-december/

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

 

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár