Veľké priznanie kooperujúcich liberálnych trollov

· Čas čítania: 8 min.
foto: archív

Na propagandistickej stránke mimovládnej organizácie Post Bellum, ktorá sa kryje abstraktným opisom a dokumentovaním historických príbehov, sa objavil zaujímavý článok. Jeho autorom je Marián Jaslovský, známa tvár nenávistných stránok Zomri a Prečo ľuďom hrabe. Už názov článku „Geriloví bojovníci hybridnej vojny“ verifikuje hypotézu, ktorá bola nastolená pred rokmi. Na Slovensku pôsobí platená a kooperovaná sieť trollov. Ich úlohou je destabilizovať a rozdeliť slovenskú spoločnosť za účelom prevzatia moci konkrétnymi kruhmi, ktorých primárnym záujmom je nastolenie informačnej totality.  Struhárik, Goda, Jaslovský, Hajdin, Milo, Bihariová, Hipš, Benčík, Gordulič, Smatana a samozrejme Valovič, to je len časť siete trollov, ktorých podporujú vybrané slovenské média v rozsievaní strachu, nenávisti a predovšetkým brutálnej propagandy. Na konci tejto cesty ja neoliberálna vláda, ktorá odovzdá Slovenskú republiku naplno Západu a Spojeným štátom americkým. Že nejde o nejakú paranoju či fantáziu, sa môžete presvedčiť v nasledujúcich vetách.

Článok pokračuje pod reklamou.


Už krátko na to, čo sme sa priplietli do debaty na Mlčaní, sme s Benčíkom a ešte s jedným spolubojovníkom, ktorý nechce byť menovaný, vycítili, že sa čosi deje a nie je to okrajová aktivita hŕstky agresívnych čudákov. Sám Benčík spomína, že keď sme začínali s monitoringom šíriteľov konšpiračných bludov, nikto to ešte vtedy nerobil… V roku 2014 sám Benčík začal písať blogy pod svojím menom. (pozn. takže dovtedy písal anonymne? Pod akou stránkou? A opäť rok 2014…) …jeho zásluha na (dúfajme, že) mobilizácii spoločnosti je enormná…“

Jaslovský sa otvorene priznáva, že stojí za aktivitou agresívnych trollov, ktorí znepríjemňujú život ľuďom na Slovensku už od roku 2014. Hovorí o tzv. konšpiračných bludoch, ktoré treba vykoreniť zo spoločnosti a ľudí, ktorí nezdieľajú neoliberálne postoje, častuje pojmom dezinfo scéna. Jaslovský otvorene priznáva, že jeho aktivita je organizovaná a dlhodobo plánovaná a zviazaná napríklad s Danielom Milom z americkej militantnej mimovládky Globsec. Nejde o žiadnu spontánnu aktivitu nezávislého aktivistu. Hovorí o šírení dezinformácií, no sám bez dôkazu píše, že alternatívne weby financuje Rusko:

A keď som začal s teóriou, že za tým môže byť napríklad Rusko, lebo sa mi nezdá, že Slobodný vysielač a neskôr Zem a Vek vznikajú len tak spontánne ako nejaká čisto súkromná aktivita, v podstate ma vysmiali.“

Jaslovský vidí za všetkým Rusko a odmieta čo i len náznak toho, že by ľudia zo svojho vlastného presvedčenia nesúhlasili s neoliberálnou propagandou, či prozápadnou orientáciou. Ako funguje tzv. otvorená spoločnosť, si môžu overiť všetci, ktorí boli zablokovaní na sociálnych sieťach. A to je iba malá ochutnávka, čo pre nás mimovládne organizácie a prípadná neoliberálna vláda chystajú. V ZEM&VEK dlhodobo informujeme o aktivitách neoliberálov na sociálnych sieťach, o ich pokrytectve, živelnej túžbe znepríjemňovať život a cenzurovať. Tentoraz máme v rukách text, ktorý dokazuje všetko, čo bolo v predchádzajúcich článkoch v rubrike PROPAGANDA povedané.

V predstieraní, že bojujú za slobodu a demokraciu, že bojujú proti extrémizmu, inštalujú na Slovensku tie najtvrdšie fašistické praktiky. Agresori, ktorí seba označujú za obete, usilujú o verejný lynč a dehonestovanie každého, kto s nimi nesúhlasí. Robia to systematicky od roku  2014. Bojovník proti konšpirátorom píše o nás ako o cielenej aktivite s temným pozadím. Hmmm… neznie vám to tak, konšpiračne? Čo je však najdôležitejšie, tieto aktivity smerujú k inštitucionalizovanému boju za cenzúru alternatívnych médií. Ako zámienku vytvorili prieskum, kde sa snažia verejnosť presvedčiť, že učiteľov treba prevychovávať. A opäť sa nám tu objavuje známe meno Jakub Goda, ku ktorého aktivitám patrí zákaz predaja časopisu ZEM&VEK, či verejný lynč predavačiek z Pantha Rei za to, že sa odfotili s Harabinom. Tento prisluhovač americkej ambasády, ktorý sa vo videu pod jej hlavičkou oháňa slobodou slova, stojí za celým radom nenávistných projektov. Kooperuje spolu s Filipom Struhárikom z Denníka N.  Struhárik vždy píše, čo sa chystá a vždy sa to naplní. Takže buď je veštec alebo má vplyv priamo v centrálach Facebooku, Youtube a Twitteru:

Čo ešte ukázal prieskum o učiteľoch a médiách. Facebook možno prestane ukazovať počty lajkov. YouTube zmazal päťkrát viac nenávistných videí. Facebook zapína novú funkciu na boj s klamstvami o očkovaní“. Struhárik sa doslova teší z inštálácie informačnej totality, čo dokazuje jeho starší komentár:

Európska komisia dala firmám ako Google, Youtube, Facebook či Twitter tri mesiace (marec, apríl, máj), aby dokázali, že sú schopné odstrániť extrémistický obsah. Inak budú čeliť zákonom, ktoré ich k tomu prinútia. Takže budeme sledovať, ako sa im darí.“

Táto neskutočná zákernosť neoliberálov je ospravedlňovaná bojom proti dezinformáciám a extrémizmu, pričom oni sami dezinformácie a extrémizmus tvoria. Čo je však najdôležitejšie, zákerný Struhárikov kolega, Goda, píše vo svojom septembrovom blogu v reakcii na údajný prieskum o čitateľnosti ZEM&VEK medzi učiteľmi nasledovné:

Juraj Hipš, odborník strany Spolu na školstvo, používa takéto prirovnanie: „Išli by ste k lekárovi, ktorí by vás liečil na základe horoskopov v Novom čase? Rovnako vážne by sme mali brať situáciu, ak deti učia pedagógovia, ktorí odporúčajú svojim žiakom čítať dezinformačné médiá Zem a vek alebo Hlavne spravy.sk… Preto som sa posledné mesiace venoval presviedčaniu politikov alebo nádejných politikov (konkrétne v rámci koalície PS a Spolu), aby si túto tému viac všímali. Výsledkom je, že v programe PS a Spolu, ktorý bude zverejnený onedlho, bude mať samostatnú časť téma Dezinformácie a hybridné hrozby, ktorú sme pripravovali spolu s expertom Globsecu Danielom Milom“. Podobne píše i Jaslovský: „…v súčasnosti sa tomu venuje veľa ľudí a aj politici tomu začínajú prikladať dostatočnú vážnosť“.

V programe PS a SPOLU je inštitucionálne zavedenie cenzúry alternatívnych médií. Beblavý na svojom Facebooku zdieľa Godové slová a dodáva:

Milí kolegovia, radi by sme vás poprosili o spoluprácu, ak zachytíte podobne informácie o zostrovaní ideologického boja proti nám, aby ste nám ich poslali, stačí link, kde sa to nachádza. Chceme tento proces priebežne monitorovať a informovať o ňom našich čitateľov“.

Ale vráťme sa ešte k Jaslovskému. K čomu všetkému sa Jaslovský priznal v článku? Smatana vedie stránku „Dezinformácie, hoaxy a propaganda“ spriatelenú so stránkami Zomri a Prečo ľuďom hrabe. V minulosti sme vás informovali, že Jaslovský s Benčíkom promovali nenávistnú stránku Zomri na Gymnáziu C. S. Lewisa. Smatanov zoznam bol dlhodobo plánovanou a mediálne propagovanou aktivitou, o ktorej sa možno v budúcnosti ešte veľa dozvieme.

Jaslovský sa teší z toho, že do spoločnosti zasial strach, keď píše: „Na opis aktivít, o ktorých hovoríme, som v posledných rokoch zachytil nasledovné pojmy: obrana pred hybridnými hrozbami, informačná imunita, mediálna hygiena, obrana digitálnych hraníc, antipropaganda, kognitívna bezpečnosť, obrana občianskej spoločnosti…“. Taktiež priznáva kooperovanie s Marošom Rudnayom, čo sa snažil kedysi dávno vyvrátiť, takže Jaslovský dokázateľne klamal, keď kryl Rudnaya v internetových diskusiách, že nestojí za trollerskými stránkami. Taktiež priznáva, že ku kooperovaných aktivitám patrili aj prednášky, a na takéto prednášky potrebujete čas a peniaze. Jaslovský ďalej konečne priznal, že stránka Blbec.online, ktorá špehuje ľudí, je prácou Jakuba Godu a Filipa Struhárika. Upozorňujem na nasledujúcu pasáž:

„ Robo zdôrazňuje, že Facebook, ale aj ďalší hráči ako Google a Twitter síce hovoria o potrebe boja proti extrémizmu, ale minimálne v prípade Facebooku ide skôr o slová. A ak chcú, tak možno nevedia ako. Ja dávam do rúk verejnosti nástroje na to, aby na to niekto prišiel. Tak bol celý projekt vždy myslený.“ Angažovaný Goda píše: „Šialený obsah z dezinformačných webov som objavil v hlavách mojej najbližšej rodiny, počujem to v cudzích rozhovoroch v bájnych bratislavských hipsterských kaviarňach a prepadajú tomu známi lekári alebo vedci… Kliky sa dajú ľahko zbierať aj cez nekonečné písanie o migrantoch v Nemecku, cez nadpisy o agresívnych slniečkároch alebo cez články postavené na Blahových statusoch“.

Jaslovský ďalej pripomína: K zásluhám Jakuba Godu treba ešte prirátať, že sa mu podarilo presvedčiť reťazec Billa (v prípade reťazca Tesco to bol Peter Hajdin), aby zo svojej ponuky časopisov vyradili Zem a vek. A viete kto je Peter Hajdin? Človek, ktorý predáva tričká Zomri (Kompot) a viedol kampaň Andreja Kisku (agentúra Komplot). Jaslovský sa ďalej teší z toho, že Martinus ideologicky označuje neprijateľné knihy.

A teraz to najdôležitejšie, čím tento článok ukončím:

„V tomto článku som nemohol spomenúť všetky skvelé aktivity a všetkých ľudí, ktorí si to zaslúžili. Nemôžem však vynechať prácu ľudí facebookovej stránky Zomri a ďalších, organizácie Globsec, z jednotlivcov Filipa Struhárika a jeho newsletter  Mediabrífing ,  Jána Gorduliča  a všetkých zúčastnených na tomto boji, ktorý už možno nie je gerilový“.

Takže Jaslovský sa vyjadruje už bez pretvárky. Téza, že na Slovensku funguje kooperovaná sieť neoliberálnych trollov, napojených na Americkú ambasádu (Globsec), ktorých úlohou je prevziať moc, je definitívne verifikovaná.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár