VIDEO: Český sociológ Petr Hampl o zrážke civilizácií

· Čas čítania: 1 min.
Foto: Youtube

V rozhovore pre Sputnik Česká republika sociológ Petr Hampl hovorí o naplnených víziách Samuela Huntingtona o budúcich stretoch medzi civilizáciami, najmä medzi kresťanskou a islamskou. Hampl tvrdí, že ak by Huntington dnes žil, médiá a slniečkári by ho označovali za xenofóba, či rasistu. On pritom len varoval pred reálnym nebezpečenstvom zániku európskej civilizácie.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár