VIDEO: Emir Kusturica odkázal českej redaktorke: Rusko nie je Sovietsky zväz

· Čas čítania: 1 min.
Foto: Youtube

Tento rozhovor pre českú internetovú DV TV je názorným príkladom mediálnej manipulácie. Redaktorka televízie sa známeho srbského režiséra Kusturicu snažila cielenými otázkami „usvedčiť z rusofilstva“ a z toho, že podporuje „ruské zločiny“ ako je anexia Krymu alebo bombardovanie Sýrie. Spočiatku sa jej Kusturica snažil trpezlivo vysvetľovať, že to nie je Rusko, ktoré spôsobilo súčasné medzinárodné problémy a že on nie je fanúšik Putina, ale zástanca rovnováhy vo svete. Napokon začal strácať trpezlivosť a podotkol, že má pocit, ako keby sa ho nepýtala česká novinárka, ale pracovníčka americkej ambasády. Rozhovor si môžete pozrieť tu:

[plsc_youtube url=“https://www.youtube.com/watch?v=RIa_fxvL9Sg“ width=“700″ height=“400″ autoplay=“no“ responsive=“yes“]

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár