VIDEO: Fenomén „Lívia“ vyprovokoval slniečkárov

· Čas čítania: 3 min.
Foto: Youtube

Len pred niekoľkými dňami sa na Youtube objavilo video mladej študentky gymnázia Lívie, v ktorom reaguje na multi-kulti reklamnú kampaň vodky Absolut a zároveň odsudzuje politiku multikulturalizmu a miešania národov. V čase písania tohto textu má už  vyše 140 000 videní, nakoľko je masovo zdieľané na všetkým možných platformách.

Dievčina v svojej krátkej reči nič prevratné ani objavné nepovedala, na internete alebo v nezávislých médiách môžete nájsť oveľa sofistikovanejšie a viac vyargumentované kritické príspevky k tejto téme. Video však vyvoláva v ľuďoch (súdiac aj podľa komentárov pod ním) silné emócie. Jednoduchými slovami pomenúva absurditu celej neoliberálnej agendy, vyjadruje pocity, s ktorými sa mnohí stotožňujú. A najmä – ukazuje, že nie všetci mladí ľudia sú spracovaní slniečkárskou propagandou. Najväčšia hodnota príspevku tak spočíva práve vo veku jeho autorky. Hoci je možné aj to, že autorom je niekto iný a slečna len prečítala do kamery jeho text. Niektorí o nej tvrdia, že je spriahnutá s kotlebovcami. Je však jasné, že ju do toho nikto nenútil, že sa s textom stotožňuje a vysiela verejnosti jasný signál – existujú aj mladí ľudia, ktorým vadí devastácia tohto národa.

Video sa tak stalo silnou virálnou zbraňou namierenou proti neomarxistickej agende. A práve preto vyvolalo prudký nepokoj v slniečkárskych radoch. Hoci Líviin príspevok nevykazuje žiadne známky napádania cudzej rasy či iného porušenia zákona, sputili na ňu pohon. V prvom rade sa snažili zistiť jej identitu. Propagandistická FB stránka Zomri zverejnila otvorenú výzvu, plnú vulgarizmov:

Nakoniec jej identitu vypátral sám kráľ udavačov Ján Levoslav Benčík a bez hanby ju zverejnil vo svojom facebookovom statuse, aby tak slniečkárske úderky mohli vedenie jej školy v Spišskej Novej Vsi zavaliť protestnými reakciami a žiadosťami o exemplárne potrestanie.

Projektový manažér Nadácie otvorenej spoločnosti Tomáš Kriššák na sociálnej sieti dokonca uviedol, že Lívia musí byť za toto video vyšetrovaná. Zároveň konštatoval, že treba viac zapracovať na programoch „s cieľom prevencie extrémizmu u mladých ľudí“:

V najbližších týždňoch a mesiacoch sa teda dá očakávať zvýšený výskyt redaktorov denníka N a predstaviteľov sorošovských mimovládok na školách. Explozívny účinok, ktorý video vyvolalo v širokej verejnosti, sa im však už nepodarí vymazať. Ak ste ho ešte nevideli, pozrieť si ho môžete tu:

[plsc_youtube url=“https://www.youtube.com/watch?v=xGWb0XWF_ag&feature=youtu.be“ width=“700″ height=“400″ autoplay=“no“ responsive=“yes“]
ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár