VIDEO: Zvonil som v novembri 1989, ale nezvonil som za…

· Čas čítania: 3 min.
Foto: Youtube

V novembri 2016 som na internete zverejnil moje osobné spomienky na november 1989 pod názvom „Svedectvo jedného z tých, ktorý zvonil a „zvoní“ aj dnes.“

Dňa 16. 11. 2017 som k doplnenému textu zverejnil aj video. Po pár hodinách bolo na Youtube zablokované, neskôr bolo možné si ho s upozornením a obmedzeniami predsa len pozrieť. Po roku je dnes znovu úplne zablokované: https://www.youtube.com/watch?v=zvb_Vtv9tU8

Text odôvodnenia zablokovania môjho videa zo strany youtube bol pred rokom na 100 % identický s tým textom, ktorý pred pár dňami obdržal aj pán Harabin, keď mu ten istý Youtube zablokoval jeho tohtoročné májové video o Marakéšskom protokole. Iba osoby a názov videa boli v texte zamenené.

Aj ten formulár na odvolanie sa voči zablokovaniu je zo strany Youtube iba výsmechom demokracie, pretože tam je priestor pre celé odvolanie – cca na dva riadky (!?). Principiálne je to čosi podobné, ako keby nám sudca v súdnom procese vymedzil priestor pre obhajobu na cca dve krátke vety.

Keďže mi prevádzkovatelia Youtube znemožnili odvolanie, ako som si ho komplet pripravil, napísal som im dňa 19. 11. 2017 do odvolacieho formulára toto: Každý mladý človek sa môže týmto videom iba naučiť samostatne rozmýšľať a rozlišovať DOBRO a ZLO. Nedávate možnosť napísať do odvolania viac dôvodov, je to bezprávie a nedemokratické! Ako v totalite!“

Toto je tá proklamovaná euro-atlantická transparentnosť a fair-play? Toto je dnešné slušné Slovensko? Cenzúra? Komu vadí v dnešnej demokracii PRAVDA a LÁSKA…?

Kvôli horeuvedeným skutočnostiam som sa rozhodol to znovu na Youtube zverejniť – aj v dnešný pamätný deň 17. 11. 2018 (som zvedavý, dokedy to „komunita“ Youtube nechá nezablokované):

[plsc_youtube url=“https://www.youtube.com/watch?v=cjb8SPb0PCQ&t=738s“ width=“700″ height=“400″ autoplay=“no“ responsive=“yes“]

Je naozaj veľmi smutné, že iba na ruskom Rutube to ponechali dodnes nezmenené! Takže keby to opäť zablokovali na Youtube, pozrite si to na Rutube:
https://rutube.ru/video/fccc1042053a6da38b6f9ef043b55749/?ref=search

Áno, ZVONIL SOM v roku 1989 za našu lepšiu budúcnosť, ale URČITE SOM NEZVONIL za to, čo sa v dnešnej dobe na území bývalého Československa deje!

Jozef Potúček

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár