Visolajský navrhuje medzi obete zahrnúť aj pozitívnych s inou príčinou úmrtia

· Čas čítania: 3 min.
Foto: facebook

Na štvrtkovej tlačovej konferencii sa Slovensko, z úst Ministra zdravotníctva Krajčího dozvedelo, že nám denne, v slovenských nemocniciach, umiera na Covid osemnásť ľudí! Situácia je alarmujúca a to je dôvod nechať celú populáciu pretestovať. Ak si dobre pamätáme v priebehu „prvej vlny“ pandémie, umrelo na Slovensku v súvislosti s Covid-19, tridsaťtri ľudí. Od vypuknutia – na jar, až do 31.8.2020. V priebehu septembra pribudlo 21 ľudí, takže k 1.10.2020 to bolo celkom 54. Ešte 15.10.2020, kedy vyšiel článok, v ktorom doktor Visolajský, vzniesol námietku voči nesprávnemu vyhodnocovaniu pitiev, to bolo 66 ľudí. Sumárne za celé obdobie, od polovice marca do polovice októbra. A zrazu, za týždeň, t.j. od 15.10.2020 do 23.10.2020, je to 134 ľudí! Počet stúpol na dvojnásobok! Čo vlastne, MUDr. Visolajský, člen Ústredného krízového štábu, povedal? „Oficiálne máme 66 obetí na COVID-19, no v skutočnosti ich je zrejme oveľa viac! Do štatistík o úmrtiach totiž nerátame ľudí, ktorí sú pozitívni na koronavírus, ale bezprostredná príčina smrti u nich je iná,“ zdôraznil.

Každý, kto zomrie, či už s potvrdeným koronavírusom, alebo má podozrenie na nákazu, musí ísť na pitvu. Nejde o klasickú pitvu. „Spočíva v chemických dôkazoch a mikroskopických vyšetreniach. Toto sa u nás nerobí, ako v iných krajinách a ten proces trvá na jedného zomretého aj 14 dní. Týmto spôsobom to nerobí nikto na svete, len my,“ upozornil Visolajský.

Dodáva, že denné štatistiky o tom, koľko obetí pribudlo, nám vlastne ukazujú počty mŕtvych spred 14 dní. Pritom asi 80 tiel ešte len čaká na pitvu a potvrdenie, či zomreli na covid alebo nie. „Keby sme tie obete rátali ako v Česku, Rakúsku, Nemecku alebo Spojených štátoch, tak máme ďaleko vyššie počty mŕtvych,“ hovorí lekár.

Patológ Michal Palkovič, ktorý pitval a posudzoval väčšinu úmrtí v súvislosti s infekciou SARS-CoV-2 na Slovensku, ale tvrdí, že naše oficiálne čísla sú v poriadku. „V súčasnosti rozlišujeme pacientov, ktorí zomreli na covid alebo s covidom – to sú pacienti koronavírus pozitívni, ktorí zomreli z iných príčin. Inak, ako odobratím vzorky z pľúc a vyhodnotením tejto vzorky, to momentálne nie je možné zistiť. Preto my nariaďujeme pitvy u všetkých týchto prípadov a preto sú naše údaje veľmi presné,“ tvrdí Palkovič.

Lekár Visolajský je ale presvedčený, že do počtov o úmrtiach by sa mali rátať nielen pacienti, ktorí zomreli na covid, ale aj pacienti s covidom. „Pre mňa by bol presnejší parameter,“ dodal Visolajský.

Keď sa mení metodika, môže nastať situácia, akú v Nemecku popisoval, nemecký lekár Dr. Bodo Schiffmann: „Keď dostanete infarkt a spadnete zo strechy domu na cestu, kde Vás prejde auto a následne autobus, priženie sa stádo levov a uhryzne Vám nohu a Vy sa z nejakého dôvodu dostanete do nemocnice nažive a tam Vám pár minút pred smrťou odoberú ster, ktorý bude pozitívny na Covid-19, potom ste zomreli na Covid-19. To je bizarné! Takto sa v súčasnosti vykonáva vedecká práca!“ 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

/1/ Lekár Visolajský: Slovensko by malo používať rovnakú metodiku pri úmrtiach na covid ako Česi, Nemci či Američania. Počet mŕtvych by bol vyšší, hlavnespravy.sk, 15.10.2020

/2/ Slovensko ide do čiastočného lockdownu. Čo to bude znamenať, TA3, 22.10.2020

/3/ Známy lekár Visolajský: Slovensko zavádza o počtoch obetí, v márniciach sa nám hromadia telá!. pluska.sk,15.10.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár