Vláda rozkladá Slovenskú republiku

· Čas čítania: 5 min.
Foto: MV
Vnútorné pnutie vo Vláde SR je státe citelnejšie. Svedčí o tom spor ministerstva obrany a diplomacie, v súvislosti s amaerickou zmluvou o vojenskej prítomnosti Američanov. Stupňuje sa aj boj tradičných smerákov s novou, názorovou odnožou Smeru, zastúpenou ľuďmi, ako napr. Pellegríni, Lajčák, Maďarič, Kažimír a pod..

Poslanec Kotleba má v jednej veci, v súvislosti s mediálne prepieranou zmluvou s americkou armádou pravdu : Slovenská republika začala problémovú zmluvu s americkou stranou z vlastného podnetu. Američania ponúkli peniaze na budovanie vlastnej vojenskej infraštruktúry (nejedná sa o vojenskú infraštruktúru NATO) viacero európskym krajinám a Ministerstvo obrany SR na ňu zareagovalo. Keby minister Gajdoš amerických vojakov na Slovensku nechcel, dnes sa žiadna zmluva vyrokovávať nebude. Tak o akej kolosálnej manipulácii Lajčáka, to poslanec Paška dookola na Facebooku píše? Veď to celé začal ich minister, ktorý mimochodom, tú zmluvu utajuje dodnes.

Ďaľšia zaujímavá vec sa stala, keď poslanca Blahu, Kotleba pred pár dňami obvinil z hrania špinavej hry s verejnosťou. Na jednaj strane Blaha verejne vystupuje proti zmluve s americkou armádou, ale v zápätí nezahlasoval za jej okamžité zverejnenie a zmluva je neverejná doteraz. A teraz pointa : Smerácke volebné preferencie sa prepadajú do politického pekla, ako kostol v Spišskom Hrušove – zostáva po nich iba torzo a Blaha, ktorý sa úmorne, už niekoľko mesiacov, svojou skvelou propadandou na Facebooku snaží tieto percentá zachrániť, si len tak – mírnix, dírnix teraz dovolí takýto prešľap? Veď ho verejnosť išla zato ukameňovať a polovička jeho propagandy vyšla navnivoč.

Mám zato, že je to v prvom rade premiér Pellegríni a Vláda SR, kto nemá záujem, túto zmluvu zverejniť. Nie je predsa možné, aby si Lajčák robil na úseku straty štátnej suverenity, čo sa mu zachce bez toho, aby mal prevahovú podporu vlády, ktorej je členom.

Majdan po slovensky

Slovenská spoločnosť od roku 2016 opodstatnene podozrieva slovenských politikov zo zločinov, ktoré nikto nevyšetruje. Štátny prevrat, vlastizradné správanie sa prezidenta, časti opozičných politikov a slovenských liberálnych médii vlastnených oligarchami. Napríklad, Jaroslavom Haščákom. Nikto nevyšetruje ani politické prepojenia na zákulisie vraždy Kuciaka alebo napojenie volebného tímu prezidentky Čaputovej na zahraničné tajné služby – a s tým, možný pokus skupín, stojacich v úzadí novej, neparlamentnej strany Progresívne Slovensko (PS) o utajované prevzatie moci. Ideologicky takmer indentickou dvojičkou PS je nová strana Andreja Kisku, zatiaľ s pracovným názvom Je nás viac (JNV). Stoja ľudia z úzadia týchto politických strán za zločinmi proti republike? Nik z nás to nevie, lebo vyšetrovanie takýchto podozrení sa oficiálne nevedie.

Už v prezidentských voľbách v roku 2014 sa medzi prezidentských kandidátov votrel daňový zločinec a úžerník s piatimi rozsudkami NS SR, a stal sa prezidentom, lebo verejnosť o tom nebola informovaná. Predražil svoju kampaň, vyhral voľby a generálny prokurátor pri otázke jeho volebných manipulácii, dodnes mlčí. V nasledovných voľbách, v roku 2019 sa odohralo prakticky to isté a do paláca, sa na slovenské pomery neštandardne dostala prezidentka, ktorú pred troma mesiacmi, 79% slovenskej verejnosti nepoznala. A zvolilo ju, iba zvyšných 21% voličov. Náhoda, alebo dobre pripravované manipulácie verejnosti, koordinované zahraničnými tajnými službami podobné tým, ktoré sa odohrali v roku 2016 v Čiernej Hore? Nevieme, lebo na Slovensku to nikto nevyšetruje. Generálny prokurátor mlčí aj naďalej a opozíční politici začali nakoniec rozkladať, aj Generálnu prokuratúru SR. Alebo je náhoda, že Matovič sa dostal k prepisom SMS správ prokurátora Šufliarskeho s Kočnerom? Nevieme. Nikto to nevyšetruje.

Je tu možnosť, ako celú vec s podozrivými voľbami elegantne vyriešiť. Zachrániť štátnosť Slovenskej republiky by mohol Ústavný súd SR, ktorý má možnosť vyhovieť sťažnosti sudcu Harabina, a rozhodnutím, pravdepodobne zmanipulované, prezidentské voľby zrušiť. Začínam však nadobúdať presvedčenie, že Vláda SR na čele s Pellegrínim nemá záujem, aby noví súdcovia ÚS SR, Harabinovej sťažnosti vyhoveli. Inak by poslanci vládnych strán, práve týchto sudcov, ktorých predložili na schválenie prezidentovi republiky, v tajnom hlasovaní nezvolili.

Budú schopní konať novozvolení ústavní sudcovia v prospech sťažnosti Štefana Harabina?

Ak sa na zvolenie ústavných sudcov v parlamente pozrieme cez sťažnosť Štefana Harabina, ktorá slovenskú spoločnosť momentálne zaujíma asi najviac zo všetkých sťažností na Ústavnom súde SR, potom sú súvislosti posledných dní naozaj zaujímavé.

Sudca Michal Truban je známy svojim neblahým vzťahom k Štefanovi Harabinovi a jeho snahám o zrušenie Špeciálneho súdu, čo sa podarilo dosiahnuť nálezom Ústavného súdu v roku 2009. Truban sa postavil na stranu legitimity Špeciálneho súdu.

Sudca Ľuboš Szigeti je daľším ukážkovým príkladom profesionálneho antiharabinovstva. Štefan Harabin sa o ňom v minulosti vyjadril slovami: “Predsedov súdov budú vyberať politické komisie, ktoré majú jednoznačné zadania. Už teraz je napríklad jasné, že víťazom výberového konania na Okresný súd v Galante sa má stať pán Luboš Szigeti. Takto politicky vybraní predsedovia súdov musia byť zákonite odvolaní.” Szigeti bol jedným zo sudcov, ktorí verejne vystúpili proti rastúcemu vplyvu Harabina naprieč celou súdnou mocou a podpísal aj výzvu “Päť viet” smerovanú proti pôsobeniu Štefana Harabina na čele súdnictva.

Vzťah Harabina a ďalšej, parlamentom zvolenej sudkyňe Daniely Švecovej, netreba špeciálne komentovať. Harabin ju nazýva chuderou, ktorú treba ľutovať. Je v súčasnosti asi najzaujatejšou odporkyňou profesnosti Štefana Harabina. Svedčí o tom množstvo disciplinárnych konaní, ktoré voči Harabinovi podala a všetky do jedného prehrala. V jej prípade dokonca vystáva otázka, či by sa nemala cítiť vo veci sťažnosti Štefana Harabina zaujatá. A otázniky vyvolávajú, aj niektorí ďaľší sudcovia.

O veciach a skutočnostiach sa dá samozrejme polemizovať. Koniec koncov, sudcov ešte prezident nevybral a ktorí štyria z ôsmych sudcov sa na US SR nakoniec dostanú, rozhodne Andrej Kiska. A ten, rozhodne záujem na zrušení volieb, ktoré vyhrala Čaputová nemá najviac.

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár