Vláda schválila blokovanie nepohodlných názorov

Len predvčerom večer som písal, že nová fáza ozbrojeného konfliktu na Ukrajine bude mať za dôsledok rýchlejšie a masívnejšie presuny armád NATO na územie SR a okliešťovanie slobody slova. Prešlo pár hodín a minister Korčok vyhlásil, že vojská k nám neprídu na prelome apríla a mája, ale skôr.
Čo je však podstatne závežnejšie, vláda SR dnes extrémne rýchlo schválila právomoc pre Národný bezpečnostný úrad blokovať tzv “škodlivý obsah”.
V návrhu vládneho zákona, ktorý ide cez skrátené legislatívne konanie sa píše: “Úpravou zákona o kybernetickej bezpečnosti sa sleduje cieľ zamedziť šíreniu škodlivého obsahu na internete prostredníctvom nového inštitútu „blokovania“.
Mimochodom, FB polície vytvára zoznam tzv. “proruských účtov”:
Je to šialené. S najväčšou pravdepodobnosťou sa v oblasti slobody slova vydávame cestou Ukrajiny. Nech totiž akokoľvek kritizujeme porušenie medzinárodného práva vo vzťahu k jej suverenite a nech sme akokoľvek solidárni s trpiacimi civilistami, nemôžeme zamlčovať, že režim, ktorý sa na Ukrajine vytvoril sústavne obmedzoval činnosť politickej opozície, vrátane tamojších komunistov, a zásadne obmedzoval slobodu médií.
Toto čaká aj Slovensko.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply