Vládna kríza a americký bič

Situácia na Slovensku sa vyostruje vo všetkých smeroch. Vyhlásenie petičnej akcie za referendum o nových voľbách spustilo v radoch koalície paniku, aj napriek siláckym vládnym vyhláseniam o možnosti zákazu referenda, alebo o poškodzovaní práv poslancov, ktorí zo svojho pohľadu majú právo poberať poslanecké mzdy až do konca volebného obdobia. Neumožniť referendum v prípade získania 350 tisíc a viac podpisov, by podkopalo starostlivo pestovanú mienku, že súčasná fašistická diktatúra a z nej plynúce všetky prijímané opatrenia, sú v súlade so želaním voličov a teda demokratické.

S pribúdajúcim zverejňovaným počtom podpisov rastie panika poslancov, členov koalície, ale predovšetkým tým, ktorí riadia marionetku na čele štátu. Nastal čas, kedy v nadnárodnom riadení dozrelo odhodlanie rázne zakročiť, aby zabránili možnosti nových volieb. Chýbal len dostatočný impulz na spustenie akcie. Nákup ruských vakcín Sputnik V sa stal tou očakávanou rozbuškou, ktorý poslúžil ako vhodná zámienka údajného odklonenia sa od našich zahranično-politických priorít. Čaputovú zobudili zo zimného spánku aby začala vyjednávať s jednotlivými členmi koalície v otázke rekonštrukcie vlády, ktorá by úlohy amerického veľvyslanectva plnila úlohy zodpovednejšie. Zdá sa, že neuspokojila požiadavky dosť presvedčivo, alebo dostatočne rýchlo, keď bola nevyhnutná návšteva americkej veľvyslankyne Bridget A. Brinkovej (na fotografii) v prezidentskom paláci. Aby dostatočne dôrazne pripomenuli Slovensku jeho vazalskú pozíciu, ktorú podčiarkla aj návšteva aj amerického vojenského pridelenca Casey Shuffa u ministra obrany Jaroslava Naďa. Je dosť možné, že bol príkazom poverený, aby zradil Matoviča a prevzal funkciu predsedu vlády osobne. Obe návštevy sú neskrývaným dôkazom, kto na Slovensku skutočne rozhoduje.

Čaputovú čaká neľahká úloha, vybrať nového predsedu vlády eventuálne z radov koaličného Oľano, čo jej však nezabraňuje v porušovaní všetkých ústavných aj volebných zákonov, rokovaním s členmi svojej vlastnej progresívnej proamerickej a proimigračnej strany Progresívne Slovensko, ktoré vo voľbách absolútne prepadlo, alebo dokonca s exprezidentom Kiskom, ktorého strana sa do parlamentu dostala len s pár hlasmi naviac od požadovaných piatich percent.

V radoch samotnej koalície to vrie. Hľadajú obeť, ktorá má padnúť, v záujme zachovania ich vládnych pozícií a zotrvania pri rozdeľovaní a vykrádaní pandemických eurofondov, o ktoré sa kolektívne usilovne pričinili zámerným rozpadom ekonomiky a celého štátneho systému. Voľba padla na Matoviča, čo by navonok síce znelo logicky, pokiaľ by sa na páde štátu nepodieľali rovnakým podielom. A na definitívnom páde by pokojne spolupracovali aj ďalšie tri roky, keby sme si to “nepokazili” a nežiadali výmenu celej vládnej garnitúry. Nie rekonštrukciu, ani odstúpenie samotného Matoviča.

Je celkom zjavné, že riešenie je v moci psychopatického Matoviča, aj napriek svojim obmedzeným duševným schopnostiam je dostatočne prefíkaný, aby si uvedomil, že karty rozdáva on. A keď to bude nevyhnutné, dokáže urobiť gesto, ktoré ho v očiach voličov s dvojtýždňovou historickou pamäťou opäť vezme na milosť, položí vládu, aby so svojou protikorupčnou historkou opäť získal dostatočný počet do krvi zapálených voličov na zotrvanie v politike.

Udalosti posledného roka a sled udalostí posledných dní však naplno odhalili celú brutalitu súčasného zločineckého vládneho systému. Drvivá väčšina občanov pochopila, že ich hlas a vôľa skutočne nič neznamenajú. Neznamenajú nič ani oni samotní. Za daných okolností by sa dalo očakávať, že na referendum sa v priebehu pár mesiacov vyzbiera najmenej milión, ak nie aj dva milióny podpisov.

Slovenskí voliči však pochopili, že aj po referende a zmene vlády sa nezmení vôbec nič. Pretože si, uvedomili, mnohí možno len podprahovo, že systém, v ktorom nemajú moc odstaviť a  potrestať politikov, ktorí ich dokážu uvrhnúť do teroru, je nemožné. Že výmena figurín na ich postoch v režime, kedy budú stále odkázaní na ich svojvôľu, ktorý ich v priebehu pár mesiacov dokázal uväzniť v domovoch, zabíjať odopieraním platenej lekárskej starostlivosti, nechať umierať dôchodcov v domovoch dôchodcov, terorizovať ich za odpor policajným násilím, vraždiť politických odporcov, znásilňovať testovacími tyčinkami a vydieračskými metódami porušiť Norimberský kódex a urobiť z občanov pokusné morčatá experimentálnych vakcín od firiem, ktoré boli za experimenty už preukázateľne potrestané.

Systém, v ktorom sú voliči odkázaní len a výlučne na dobrú vôľu toho ktorého politika voči vlastným občanom, je chorý systém, postavený výlučne v prospech politikov a záujmov korporácií, ktoré si ich dosadzujú a ktorým slúžia.

Celkom reálne hrozí možnosť, že referendum bude neúspešné, pokiaľ občania nemajú na výber silnú politickú silu, ktorá im ponúkne skutočne novú víziu spoločnosti.

Ing. Iveta Michalíková je bývalá kariérna diplomatka

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply