Vodca Nočných vlkov Chirurg blahoželal Zem&Vek

Slovenská národná delegácia navštívila Poľsko a Bielorusko, kde si pripomenula víťazné boje sovietskej Červenej armády a slovenského odboja. V delegácii boli členovia občianskeho združenia Slavica z Nitry, spolku Slovanské zjednotenie a obroda zo Srbska a Chorvátska, motorkári z klubu Noční vlci a novinári.

Prvou zastávkou bola 30.4. Dukla na slovensko-poľskej hranici, kde položili veniec k pomníku padlým hrdinom. Ich cesta potom pokračovala do bieloruského mesta Pinsk. Tam delegácia položila veniec k pomníku padlým bojovníkom a v miestnom parku pri rieke zasadila lipu slovanskej vzájomnosti spolu s delegáciami z ďalšich krajín: Ruska, Bieloruska, Česka, Poľska, Nemecka, Bulharska a Srbska. Kolóna asi 50 motocyklov sa potom presunula do pohraničného mesta Brest, kde sa zvádzali ťažké boje s nacistickým okupantom a jeho prisluhovačmi pri tamojšej pevnosti. Na čele delegácie bol prezident Nočných vlkov Aleksander Zaldostanov, prezývaný Chirurg, a prijal ju konzul Ruskej federácie, s ktorým spolu delegácie položili vence k pomníku v areále pevnosti.

 

Chirurg vyzdvihol spoluprácu s pronárodnými silami v Srbsku a na Slovensku a snahy mesačníka Zem&Vek v boji proti agresívnej protiruskej propagande médií hlavného prúdu. Nášmu mesačníku blahoželal k piatemu výročiu existencie a 1,1 miliónu predaných výtlačkov.

Časť slovenskej delegácie sa vrátila domov a bude pokračovať v spomienkových akciách na Slovensku 4. a 5. mája. Druhá časť delegácie pokračovala v ceste do hlavného mesta Minsk, do prihraničného mesta Gomeľ a na Ukrajinu.

 

Noční vlci sa vybrali cez Poľsko na Slovensko, ale narazili na problémy pri prechode hranice v Terespole. Niektorých slovenských motorkárov označili za teroristov a nedovolili im vojsť na územie EÚ, ktorej sú občanmi. Ďalších motorkárov z Poľska a Nemecka nechali prejsť až po odstránení klubových symbolov zo svojho oblečenia, ktoré označili za „teroristické“. Incident ukončil príslušník poľskej pohraničnej stráže, ktorý uznal, že nejde o nič iné, ako o predvádzanie sily a na protest strhol poľské symboly zo svojej služobnej uniformy.

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár