Voľby prehrala aj Čaputová

· Čas čítania: 3 min.

Vďaka tomu, že dvojkoalícia PS/Spolu sa nedosatala do parlamentu, nebude v ňom mať zastúpenie ultraliberálna progresívna agenda najhrubšieho zrna. Predstaviteľkou tejto politiky je aj bývalá podpredsedníčka Progresívneho Slovenska Zuzana Čaputová, ktorá počas prezidentskej kampane nahodila nadstranícky imidž, hoci už vtedy tvrdila, že bude prezidentkou všetkých, okrem tých, ktorí sa nezhodujú s jej hodnotami.

A pred parlamentnými voľbami robila všetko preto, aby jej progresívci dosiahli čo najlepší výsledok. Z úradu prezidentky SR upozorňovala, že na podanie žiadosti o voľbu poštou zo zahraničia ostávajú posledné hodiny. Veľmi dobre vedela, že medzi zahraničnými Slovákmi majú liberáli zvýšenú podporu. Čaputová vo svojej výzve pripojila link na neobjektívnu a proatlanticky orientovanú organizáciu Srdcom doma. Iniciatíva Srdcom doma medzi svojich protagonistov jednostranne zaradila výrazné tváre proatlantickej, liberálnej ideológie a tretieho sektora financovaného Georgeom Sorosom. Tvárami iniciatívy Srdcom doma sú okrem iných Rastislav Káčer, bývalý veľvyslanec SR v USA a Maďarsku, v súčasnosti šéf think-tanku Globsec, Zuzana Wienk (Nadácia Fair play), Fefor Gál, Peter Zajac, Pavol Demeš, Michal Szatmáry (noviny Delet), Grigorij Mesežnikov, Ján Gordulič, Hríbov klub Pod Lampou, Anton Zajac (ESET), Peter Weisenbacher, Romana Schlesinger, Pavol Traubner, Ivan Mikloš, Ján Orlovský (riaditeľ slovenskej pobočky sorosovej Nadácie otvorenej spoločnosti, Štefan Hríb, Andrej Bán, Michal Havran či Juraj Smatana.

Neskôr, keď podľa prieskumov klesli preferencie PS/Spolu a začali rásť preferencie Za ľudí, Čaputová sa vyjadrila, že by mala problém vymenovať za premiéra Andreja Kisku, pokiaľ by bol obžalovaný za svoje podvody. Prezidentka by takisto mala problém s nomináciou predstaviteľa Za ľudí na post ministra vnútra. Kiska je samozrejme mnohonásobný podvodník. Predtým to však Čaputovej nevadilo. Na Aktuality.sk sa k tomu vyjadril komentátor Dag Daniš: „Ak progresívci očakávali, že prezidentka a ich bývalá podpredsedníčka by ich nejakým spôsobom mohla podporiť v kampani, práve sa to stalo. Otázne je len to, do akej miery to bol zámer prezidentky, ktorá má značný vplyv práve vo voličskom tábore Za ľudí/PS/Spolu.“ A dodal, že prezidentka týmto vstúpila do volebnej kampane.

Navyše, podľa zistení organizácie Transparency International Slovensko (TIS) bola prezidentkina FB stránka zneužitá na predvolebnú kampaň Progresívneho Slovenska. Politický inzerát predsedu PS Michala Trubana sa zobrazoval aj fanúšikom jej stránky. Podľa TIS takéto zobrazovanie nie je možné bez toho, aby progresívci mali priamy prístup k Čaputovej stránke, ako jej administrátori.„Reklamu na Facebooku cielime na veľké množstvo cieľových skupín, podľa záujmov aj demografických údajov. Používame aj cieľové skupiny z predošlých kampaní PS/SPOLU. Jedným z publík boli aj fanúšikovia stránky Zuzany Čaputovej. Po upozornení sme nášho dodávateľa požiadali o zrušenie cielenia podľa fanúšikov stránky,“ reagovala na otázky TIS Silvia Hudáčková, hovorkyňa PS/Spolu. Nevyjadrila sa však, či strana mala priamy administrátorský prístup k Čaputovej stránke. A TIS na svojom facebooku tvrdí, že bez takéhoto priameho prístupu konkrétne zacielenie reklamy na fanúšikov stránky nie je technicky možné.

Prezidentkine okaté snahy však vyšli navnivoč. Liberálnych voličov podľa všetkého znechutila agresívna „antifašistická“ kampaň progresívcov a začali sa prelievať najprv k Andrejovi Kiskovi. Toho zrejme začali opúšťať po kompromitujúcich videách o jeho pozemkových podvodoch, takže nakoniec ledva-ledva preliezol do parlamentu. Nakoniec z toho ťažil Igor Matovič. Výsledkom je, že Čaputová ostane so svojou progresívnou politikou v prezidentskom paláci osamotená, ako povestný „kôl v plote“. Bez opory v parlamentnej strane. Tie najhoršie obavy z výsledku volieb sa, chvalabohu, nenaplnili.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár