Volebný cyklus USA je len chiméra “demokratických práv”

Prekvapivé priznanie prezidenta Trumpa v súvislosti so zhoršením situácie pandémie Covid-19, namiesto tendencie sa zlepšovať, by sa dalo uplatniť aj na všeobecné podmienky americkej politiky. Za súčasných okolností sa môže iba zhoršovať. Je to preto, že neexistuje spôsob, ako vyriešiť hlboko zakorenené problémy v americkom systéme politiky.

Demokrati sa mýlia, keď za všetky strasti USA obviňujú Trumpa a republikánov. Predstava, že sa Amerika môže vrátiť k istej normálnosti, ak bude Joe Biden v novembri zvolený za šéfa Bieleho domu, je čírou fantáziou. To platí aj naopak. V omyle sú aj republikáni, ktorí kolaps sociálneho usporiadania USA zvaľujú na demokratov. Ide len o absurdné popieranie toho, ako hlboko zakorenené problémy v USA existujú – od chudoby, policajnej brutality až po rasovú diskrimináciu.

Americký systém je narušený. Systém dvoch strán, pričom obe strany otrocky posluhujú a sú ovládané korporátnou mocou Wall Street, veľkými firmami a vojensko-priemyselným komplexom. Pravicový a ľavicový sú len povrchnými označeniami.

Dve strany tej istej mince. Tou mincou je korporátna moc. USA nie sú žiadnym príkladom demokracie. Volebný cyklus je len chiméra “demokratických práv” . Výmenou strany sa nič nezmení. Americký korporátny kapitalizmus a jeho oligarchia je entita, zameraná na vojnu. Za súčasného skorumpovaného duopolu neexistujú žiadne riešenia, vedúce k pokroku. V súčasnosti je Amerika v konečnom úpadku.

Finian Cunnigham, úryvok komentára.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Konečný úpadek USA, zvedavec.cz, 1.8.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply