Vorobelová si na ministerstve vyžiadala zoznam toho, čo všetko Jaroslav Naď poslal na Ukrajinu

Zdroj: TASR

Opozičná poslankyňa Slavěna Vorobelová, ktorá sa považuje za súčasť novej generácie pronárodných politikov, pôsobí v Národnej rade SR ako nezaradená poslankyňa slovenského národa od apríla 2022.
Do politiky vstúpila v roku 2018 z dôvodu, že nebola spokojná s tým, kam Slovensko a slovenský národ dospeli.

Vorobelová podporuje referendum, ktoré sa uskutoční 21. januára a vyzýva občanov, aby sa zúčastnili. “Poďme spolu k referendu o zakotvení možnosti vyvolania predčasných volieb do Ústavy SR. Aj keď je to vrcholom absurdnosti, že v demokratickom štáte sa občania musia cez referendum dožadovať niečoho takého, ako je predčasná výmena svojich zástupcov, ktorým prepožičali svoju moc a ktorí stratili dôveru svojich občianskych “šéfov”. Nemáme v tejto situácii inú nenásilnú možnosť. Poďme sa preto spolu zúčastniť referenda a pomôžme týmto zakerným darebákom pochopiť, čo to je demokracia, pretože neustále sa ňou oháňajú, ale zjavne ani len netušia, čo to je,” napísala na sociálnej sieti.

Slavěna Vorobelová je na sociálnych sieťach aktívna. Tentokrát si zobrala “na paškál” Ministra obrany v demisii, Jaroslava Naďa, ktorého podľa nej netreba nejako extra predstavovať. Poukázala na to, že naša pomoc Ukrajine, sa už vyšplhala na neuveriteľných 157, 5 mil. eur.

Na úvod pripomenula dôležité veci, na ktoré by sme v spojitosti s menom Jaroslav Naď nemali zabúdať: “Na čele rezortu obrany je od nástupu tejto zlovlády momentálne v demisii, kde sa hrá na Ramba po záruke. Netreba zabúdať na to, že to bol on, kto tu poslal na občanov vojakov, aby celoplošne participovali na testovaní občanov a kto poskytol vojakov na asistovanú buzeráciu národa Policajným zborom SR. Netreba zabúdať na to, že aj jeho veľkou zásluhou je prijatie okupačnej zmluvy s armádou USA, pri podpise ktorej si ešte aj v Pentagone museli ťukať prstom na čelo, že či sme sa náhodou nezbláznili a takú maximálne nevýhodnú blbosť sme naozaj podpísali. Netreba zabúdať na to, že po vstupe ruského vojska na Ukrajinu, Naď urobil mentálny kotrmelec a zo správcu amerického vojenského priestoru sa zrazu stal ministrom vojny a ministrom odzbrojovania SR.”

Vorobelová si na Ministerstve obrany SR vyžiadala zoznam toho, čo všetko Naď poslal na Ukrajinu. Celý zoznam nájdete na konci článku. Podľa jej názoru je toho, čo navyvádzal minister v demisii Naď naozaj neúrekom. V krátkosti len teda to najdôležitejšie:

slovenských občanov verejne označuje ako opice či odpad spoločnosti.
– posielaním zbraní, munície a iného vojenského materiálu na Ukrajinu z nás robí cieľ preventívneho úderu ruskej armády. Na základe čoho ho môžeme legitímne považovať za riziko pre našu bezpečnosť. Svojim konaním v mene republiky zjavne ohrozuje u nás mier a podporovaním a predlžovaním ozbrojeného konfliktu na Ukrajine štve proti nám jadrovú superveľmoc.
– odovzdal obranu nášho vzdušného priestoru do cudzích pazúrov a tu už netreba nič viac pridať, iba úryvok z jednej populárnej piesne: “…zem, která nemá své nebe, ztratila všechno i sebe…”.
– v časoch, kedy nás dobiehajú ekonomické dopady lockdownov a v dôsledku nezmyselných sankcií naša ekonomika dostáva tie najtvrdšie rany, tak podpisuje stámiliónové až miliardové zbrojárske zákazky.
– pri “priateľskej” návšteve amerického ministra obrany Lloyda Austina sme si snáď všetci všimli, na koho robil psie oči a pri kom od radosti vrtel chvostíkom ako nejaký psík – ako taká natešená čivava, keď zbadá svojho pána.
– odobral Dankovi kapitánsku hodnosť, čo je asi jediný pozitívny čin, čo počas svojho ministrovania urobil, ale ešte netlieskajme, lebo on si môže za svoje “zásluhy” udeliť aj hodnosť hlavného veliteľa momentálne ODZBROJENÝCH SÍL SR a vyhlásiť aj “vojnu” Rusku.

Poslankyňa je presvedčená, že k referendu o predčasných voľbách treba prísť aj kvôli Jaroslavovi Naďovi, pretože “dosť bolo ministra vojny v demisii, preč s ním.”

Dodáva, že by bolo ideálne, keby si Naď “pozbieral všetkých svojich brigádnikov z tých pofidérnych mimovládnych “odborných”, resp. odporných inštitútov na vojnu ako Globsec a pod. a všetci spolu si svoje komplexy z Putina išli vybaviť rovno do Kremľa a nesnažili sa mať tajtrlicko-silácke reči a vyhrážky na adresu Rusov len kvôli tomu, aby sa páčili Pentagonu. Ten im aj naďalej môže posielať peniaze na vedenie fakt poriadne detinskej a trápnej propagandy.”

Prehľad jednotlivých balíkov vojenskej techniky, munície a materiálu schválených vládou SR, ktoré boli darované Ukrajine. Celkovo išlo o pomoc v hodnote 157, 5 mil. eur:

– 2 súpravy odmínovacieho systému BOŽENA 5, zdravotnícky materiál v celkovej hodnote 1,7 mil. eur,

– zdravotnícky materiál, palivo v celkovej hodnote 2,6 mil. eur + 8,405 mil. eur vo vlastníctve Štátnych hmotných rezerv,
– protitankové a delostrelecké systémy, munícia v celkovej hodnote 4,41 mil. eur,
– munícia a strelivo v celkovej hodnote 32,2 mil. eur,
– protitankové a protivzdušné systémy, optické zariadenia v celkovej hodnote 9,996 mil. eur,
– munícia v celkovej hodnote 2,155 mil. eur,
– systém protivzdušnej obrany S-300 v celkovej hodnote 68,915 mil. eur,
– odpaľovacie systémy a munícia v celkovej hodnote 2,052 mil. eur,
– munícia, vrtuľník Mi-2, štyri vrtuľníky Mi-17 v celkovej hodnote 21,657 mil. eur,
– 30 bojových vozidiel pechoty BVP-1 vrátane pohonných hmôt a munície v celkovej hodnote 3,588 mil. eur.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:
1. Slavěna Vorobelová, facebook, 9. Január 2023
2. vorobelova.sk

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply