Vynucovaná solidarita, či diktát?

Zdroj: UNHCR

 

Konfrontácia nadnárodného riadenia Európskej únie s odhodlaním Stredoeurópanov nenechať si vnútiť centralizovaný systém prerozdeľovania nezvaných afro-ázijských migrantov sa opäť vyostruje.

 

Článok pokračuje pod reklamou.


Čo už Vyšehradská štvorka dokázala …

 

„Zabývali jsme se pozicí Visegrádu v EU. Konstatovali jsme, že Višegrád byl uspěšný v minulosti, když zabránil tzv. migračním kvótám”, pochválil český prezident Miloš Zeman vo štvrtok krajiny Vyšehradskej štvorky. Vyhlásil to na tlačovej konferencii na zámku v Lánech po dvojdňovom summite prezidentov Česka, Slovenska, Poľska a Maďarska, ku ktorým sa pripojili najvyšší predstavitelia Srbska a Slovinska.

 

Miloš Zeman, ktorý je prvým českým prezidentom zvoleným (2013 a 2018) v priamom hlasovaní občanov, sa tiež vyslovil za včlenenie Srbska do zoskupenia, kam by ho kvarteto V4 rado čo najskôr videlo. Nemal však na mysli zoskupenie, z ktorého by malo Srbsko skutočný prospech – a ono zo Srbska, t.j. Vyšehradskú štvorku. Tá by sa potrebovala rozšíriť, aby združila ďalších susedov a prirodzených spojencov do národne konzervatívneho bloku, schopného ľahšie odolávať bruselskej unifikačnej mašinérii. Český prezident a jeho kolegovia z Varšavy, Bratislavy a Budapešti namiesto toho ťahajú zatiaľ ešte nepodmanené Srbsko do zväzu, ktorý dokáže len zaväzovať k poslušnosti a zväzovať do čoraz tesnejšieho zväzku.

 

Bruselská eurokracia to predvádza valcovaním odporu členských štátov proti centralizácii moci. Najnehoráznejšie sa pokúša odobrať im právomoc rozhodovať o tom, či, koľko, kedy, ktorých mimoúnijných cudzozemcov si vpustia na svoje zvrchované územie a za akých podmienok im povolia pobyt. Vytrvalá snaha eurokomisárov v belgickej metropole o uzurpáciu kompetencií v tejto existenčnej sfére každého národného štátu by mala odradiť vládu v Belehrade od koketovania so vstupom do EÚ,. Je dosť možné, že Brusel odstraší Srbov spôsobom, akým začne presadzovať stály prerozdeľovací mechanizmus.

 

Získal totiž mocného spojenca v prebudovanej talianskej vláde, ktorá otvára prístavy a prijíma lode mimovládnych organizácií, ktorá dovážajú Afričanov z pobrežia Líbye. Pred vlastnými občanmi to Rím ospravedlňuje úsilím o dosiahnutie dohody na úrovni Európskej únii o prerozdeľovaní votrelcov z Afriky. Nemecko s Francúzskom sa prepožičali ako prvé do predvádzania masochistickej humánnosti voči prevažne islamským nájazdníkom z Afriky. Väčšina z tých neuteká pred prenasledovaním doma, ale za ľahkým životom u Západoeurópanov napriek tomu, že nimi hlboko pohŕdajú a nezriedka ich priam nenávidia.

 

Sú pre nich káfirmi, čo je pojem, ktorý Wikipédia stručne definuje takto: “Káfir (arabsky kāfir, množné číslo kuffār; forma pro ženy kāfirah) je arabsko-islámský právní termín, označující ostatní „nevěřící, či jinověrce“.

 

Dr. Bill Warner, ktorý o politickom islame prednáša a píše knihy, približuje kľúčový význam termínu kafír takto: „Káfir není pouze někdo, kdo nesouhlasí s islámem. Káfir je zlý, odporný, je tou nejnižší formou života“ a podotýka, že káfira možno „podvádět, spiknout se proti němu, nenávidět, zotročit, zesměšňovat, mučit a ještě horší věci“.

 


Zdroj: Wikipédia: https://cs.wikipedia.org/wiki/K%C3%A1fir

 

Letná plavebná sezóna v teplých vodách Stredozemného a Egejského mora, ako i polovýhražné taktizovanie Turecka voči EÚ, sa podpísali pod prudké zvýšenie počtov nelegálnych afro-ázijských migrantov. Panika zachvacuje Grécko, kam sa z tureckého pobrežia hrnú na ostrovy v Egejskom mori mnohonásobné vyššie počty nezvaných mimoeurópanov ako v predošlých troch rokoch. Portál tureckého anglickojazyčného denníka Daily Sabah priniesol 5. októbra informáciu z úst ministra vnútra Sulejmana Soyluho, podľa ktorého Turecko zastavilo počas prvých deviatich mesiacov tristo pätnásť tisíc tzv. neregulárnych migrantov, ktorí sa pokúšali ilegálne preplaviť do Európy.

 


Zdroj: Daily Sabah: https://www.dailysabah.com/eu-affairs/2019/10/05/eu-keeps-turkey-waiting-on-migration-deal-promises

 

Za takýchto okolností je pochopiteľné, že grécka vláda kričí o ratu. Nedožaduje sa však v Bruseli pomoci pri posilňovaní obranyschopnosti svojej pohraničnej stráže, aby zabraňovala vyloďovaniu mračien cudzozemcov. Namiesto toho nalieha na bezodkladné umožnenie presúvania davov ilegálnych privandrovalcov do európskeho vnútrozemia.

 

… a čo ju ešte čaká

 

Stredoeurópske štáty nechcú pripustiť takéto centrálne nariadené zdanlivé a krátkodobé východisko. Ani eurohujerské politické špičky si netrúfajú pred domácimi voličmi odobriť takéto pseudoriešenie, pretože by malo pustošiace dlhodobé následky v podobe novodobého sťahovania národov do priestoru EÚ.

 

Napriek tomu vlády v Ríme a Aténach nástoja za pritakávania Bruselu na tom, aby sa pod váhou tejto umele vyrobenej mimoriadnej situácie prijímali urgentné a výnimočné rozhodnutia, čo obídu platné zákony a predpisy.

 

Hovorím to jasne: Predložím otázku konkrétnych sankcií pre európske krajiny, ktoré sa odmietajú zúčastňovať na spravodlivej distribúcii utečencov na európskej úrovni“, vyhlásil v piatok 4. októbra grécky ministerský predseda Kyriakos Mitsotakis. V tureckom hlavnom meste sa vo štvrtok zišli k rokovaniu o tejto kríze ministri vnútra Nemecka a Turecka s komisárom EÚ pre migráciu Dimitrisom Avramopoulosom. O deň neskôr sa tam k nim pridali ďalší činitelia tureckej vlády. Ankara žiada – a dostane – viac peňazí na hradenie nákladov na vydržiavanie troch miliónov privandrovalcov z celej Ázie smerujúcich, pokiaľ im v tom nebude zabránené, do radodajnej Európskej únie.

 

Tá zvoláva na utorok 8. október do Luxemburgu ministrov vnútra členských štátov, aby ich motivovala k prikývnutiu na zavedenie automatického systému prerozdeľovania migrantov. Vraj zo solidarity. Z vynucovanej solidarity. Nesolidárnym sa grécky premiér vyhráža špeciálnymi sankciami.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=”http://bit.ly/podporit-zemavek” target=”_blank” color=”red” style=”flat” radius=”semiround” size=”lg”]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply