Významná írska imunologička: Karanténa je zbytočná

· Čas čítania: 3 min.
zdroj : Screenshot Youtube

Doktorka Dolores Cahillová vyštudovala molekulárnu genetika a má doktorát z imunológie. Pracovala na projekte Ľudský genóm, dešifrovala bielkoviny v tele. Pracovala s liekmi a toxínmi ako ricín. Viedla výskum v Inštitúte Maxa Plancka, vyvinula technológiu a množstvo patentov na výrobu mriežok s vysokým obsahom bielkovín, podarilo sa jej testovať účinnosť protilátok. Pracovala na vakcíne proti meningitíde. V roku 1997 založila spoločnosť Protagen, ktorá sa stala svetovým lídrom vo výrobe diagnostických testov.

Rozhodne tvrdí, že nosenie rúšok ani udržovanie rozostupov nie sú potrebné. Keď človek nosí neustále rúško pred ústami, tak prijíma menej kyslíka a to vytvára stres pre imunitný systém. Keď je imunitný systém pod stresom, tak sa latentné vírusy, ktoré sa nachádzajú v tele, znovu aktivujú. Je dôležitá výživa a podpora imunity. Takto sa imunita koronavírusu zbaví počas10 až 11 dní.

Rovnako sa zaoberá otázkou právneho precedensu zodpovednosti za prijatie nevhodných opatrení a ich dôsledkov. V dôsledku prijatých opatreniam dochádza k stovkám úmrtí. Žiadna sociálna izolácia, žiadne rúška. Mali ľudí informovať o správnej výžive a podpore imunity. Akékoľvek obmedzenia sú zbytočné.

Počas tejto chrípkovej sezóny, tak ako je bežné, sa šírila chrípka typu B, chrípka typu A a Covid-19. Všetci sme týmto vírusom vystavení, avšak väčšina ľudí nebude mať žiadne symptómy, vytvorí si imúnnu odpoveď a zbaví sa ich. Len určité percento populácie bude mať chrípkové príznaky. Jeden človek zo 100 bude mať kašel. Liek hydroxychloroqiune (začal ho užívať aj Donald Trump ako prevenciu) plus zinok pomáha v prevencii, aby ľudia nemuseli ísť do nemocnice. Existuje dobre známa prevencia a liečba. A preto sú úplne zbytočné karantény, či prijaté opatrenia.

V Číne už v januári a februári vedeli, že 50% z tých, čo zomierajú, majú viac ako 80 rokov. Hydroxychloroquine má polčas rozpadu 21 dní a tí, ktorí majú už nejaké zdravotné problémy, mohli užívať každé dva týždne preventívne jednu tabletu hydroxychloroquine spolu so zinkom.

Riziko koronavírusu je podobné ako riziko šoférovania auta. Pokiaľ by nikto nešoféroval, neboli by žiadne úmrtia pri dopravných nehodách. No väčšina ľudí šoféruje a vystavuje sa riziku každý deň.

Liečba koronavírusu existuje. Vlády a média neinformujú ľudí, že existuje spôsob prevencie a ako predchádzať chrípkovým symptómom. Je zrejmé, že potrebujú ľudí vydesiť. Nemusíme mať druhú vlnu. Je potrebné ukončiť karanténu a už nikdy ju viac neopakovať. Bola to obrovská chyba.

Je potrebné hnať politikov a ministrov zdravotníctva, majiteľov médií k zodpovednosti za to, že zveličujú strach a šíria paniku, aby si odôvodnili opatrenia, ktoré nemajú žiaden vedecký a imunologický základ.  Kvôli ich opatreniam a politike bude viac chorých a zomrie ešte veľa ľudí.

Celý rozhovor s Dr. Cahillovou si môžete pozrieť tu:

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár