VZNIKÁ HARABINOVA STRANA. ZACHOVAJTE PANIKU. MÉDIÁ POMÁHAJÚ PRI ZÁKERNEJ MANIPULÁCII, OHOVÁRANÍ A OČIERŇOVANÍ

· Čas čítania: 4 min.
Foto: zdrojj
 Asi v tomto duchu by sme si mohli vykladať najnovší „žurnalistický“ počin agentúry SITA, ktorej správu  prevzal aj denník Pravda.
Je neuveriteľné, že jeden celoštátny denník si dovolí zverejniť tak podlý text s ešte podlejším nadpisom. Vraj „WikiLeaks Slovensko zverejnilo dokumenty o Kočnerovi a Harabinovi“.
Čo je na tom podlé? Nuž, všetko.
Podlé je na tom zneužívanie celosvetovo známej značky založenej Julianom Assangeom Wikileaks a dokonca v texte zneužívajú aj meno zakladateľa samotného. Nič také, ako oficiálna pobočka Wikileaks na Slovensku neexistuje. Keby mali autori aspoň toľko úcty k pôvodnej značke a nevystupovali ako anonymní aktivisti. A keby mala Pravda aspoň toľko charakteru a novinárskej etiky, aby takejto pofidérnej a účelovej činnosti očierňovania Harabina nepomáhala pri jej legitimizácii.
Okrem toho, títo samozvaní aktivisti publikujú len preklady VYBRANÝCH (teda len tých, ktoré sa im hodia) tajných dokumentov pochádzajúcich z ambasády USA v Bratislave.
Zdá sa však, že denník Pravda má naopak záujem tieto nekalé, zákerné praktiky a hon na Harabina podporovať. A kto vôbec stojí za projektom „WikiLeaks Slovensko“? Všetko nasvedčuje tomu, že sú to dobre známi LGBT aktivitsti Weisenbacher a Krempaská z mimovládky Inštitút ľudských práv – Human Rights Institute, ktorá organizuje aj anketu Homofób roka. To bolo po prvé.
Senzácia!
Ďalej sa v Pravde nadpisom článku snažia navodiť dojem, že ide o nejakú senzačnú novinku, pričom ide o staré, dávno známe depeše, zverejnené už v roku 2011 a 2013!  Denník Pravda teda v tomto prípade so skutočnou pravdou nemá nič spoločné. Naopak, Pravda v tomto prípade zavádza a manipuluje verejnosť.
Kočner=Harabin?
Ďalej. Dať do nadpisu meno Kočner spoločne s menom Harabin samozrejme má za cieľ v podvedomí čitateľa spojiť kriminálnika s bezúhonným sudcom a asociovať ich podobnosť. Týmto zákerným spôsobom chcú navodiť u čitateľa dojem, že Harabin je rovnaký ako Kočner. A to sú skutočne podlé praktiky, ktoré s novinárskou etikou nemajú nič spoločné a v serióznom periodiku sú neprípustné.
Summa summárum
denník Pravda dokázal už len samotným nadpisom článku preraziť absolútne pomyselné žurnalistické dno a poviem pravdu, veľmi nemilo ma prekvapili. A určite nie som sám. Pravda sa pridala k Denníku N.
K samotnému textu, na ktorý Pravda odkazuje
Je ocenením činnosti vtedajšieho ministra spravodlivosti Harabina byť súčasťou depeší americkej ambasády z rokov 2006 až 2009 posielaných z Bratislavy. Jasne z nich totiž vyplýva, že Štefan Harabin bol pre americkú ambasádu neprijateľný. Odmietol totiž poslúchať a napĺňať „odporúčania“ vtedajšieho veľvyslanca USA.
Text klame
V texte sa totiž tvrdí, že dobre mienené snahy vtedajšieho ministra Harabina zrušiť Špeciálny súd sú negatívnym javom. Opak je však pravdou a Štefan Harabin to už viackrát objasnil. Špeciálny súd totiž v demokratickej spoločnosti nemá miesto a ako taký ho zaviedol Hitler v nacistickom Nemecku ako nástroj na vysporiadanie sa s politickými oponentami. Toho dôkazom je aj agenda, ktorú dnes slovenský Špeciálny súd prioritne rieši –
Štefan Harabin viackrát verejne povedal, že proti zrušeniu Špeciálneho súdu bol priamo u neho oficiálne lobovať veľvyslance USA, pričom bolo jasné, že pre veľvyslanca ide o veľmi dôležitú vec. Po otázke Štefana Harabina, či aj v USA majú Špeciálny súd však pán veľvyslanec pochopil, že tadiaľto cesta nevedie.
Diskutujúci sú na strane Harabina
Pod článkom Pravdy sa živo diskutuje a je zjavné, že diskutujúci pochopili účelovosť tohto textu a sú na strane Štefana Harabina.
Vzniká Harabinova strana. Zachovajte paniku
Novovznikajúca strana, ktorá má pokračovať v odkaze Štefana Harabina z prezidentských volieb začína byť veľkou hrozbou a je celkom zrejmé, že podobné zákerné útoky sa s blížiacimi parlamentnými voľbami 2020 budú stupňovať.
Tu je odkaz na pôvodný text:
Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár