WHO navrhuje virtuálne Vianoce

· Čas čítania: 2 min.
Foto: Shutterstock

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) uviedla, že by bolo najbezpečnejšie, vyhýbať sa cez Vianoce rodinným stretnutiam. Podľa nich neexistuje možnosť „nulového rizika“ pri tradičnom vianočnom veselení počas pandémie. Úradníci WHO si myslia, že je na vládach, aby zvážili hospodárske a sociálne uvoľnenie pandemických obmedzení počas sviatočného obdobia, zatiaľ čo jednotlivci sa budú musieť sami rozhodnúť, či ohrozia najzraniteľnejších príbuzných.

Maria Van Kerkhove, vedúca pracovníčka WHO pre problematiku COVID-19 povedala: „Existuje menšie alebo väčšie riziko – ale riziko je. Čaká nás ťažké rozhodnutie, či sa rodinné stretnutia majú konať. Toto rozhodnutie bude musieť urobiť každý sám a zvážiť, či chcete priniesť vírus do domova zraniteľnejších osôb, s vyšším rizikom úmrtia na túto chorobu.“ Van Kerkhove navrhla, že virtuálna cesta môže byť správna cesta. „Aj keď tento rok nemôžete oslavovať spolu, môžete nájsť spôsob, ako oslavovať, keď bude po všetkom,“ povedala.

Mike Ryan, riaditeľ pre mimoriadne situácie WHO, uviedol, že je potrebné nastoliť rovnováhu medzi epidemiologickým, ekonomickým a sociálnym rizikom, čo bude skutočne frustrujú. Povedal, že niet pochýb o tom, že ďalšie uvoľnenie, bude mať za následok zvýšený komunitný prenos. „Otázka znie: môžete ľuďom počas vianočného obdobia dopriať trochu viac slobody, čo môže vyvolať pocit dôvery a radosti, ktorý ľudia práve teraz potrebujú alebo nie? Ide o to nájsť kompromis medzi týmito dvoma problémami,“ uviedol.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: No ‚zero-risk‘ options to celebrate Christmas this year, WHO says, thejournal.ie, 23.11.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár