WHO pretláča celosvetovú totalitu podľa čínskeho vzoru

· Čas čítania: 2 min.
foto: archív

Svetová zdravotnícka organizácia sa pri kríze Covid-19 zaoberala vždy len konkrétnymi záležitosťami. Začalo to podceňovaním vírusu a lobingom proti zákazom cestovania z Číny až po preferovanie prehnaných blokád spoločnosti a ekonomiky.

Za šialenstvom sa črtá modus operandi. Svetové organizácie všeobecne používajú pandémiu na posun ku globálnemu poriadku, ktorý je modelovaný podľa vzoru represívneho čínskeho režimu. Od vypuknutia Covid-19 mimo Číny prevzala WHO poprednú úlohu na globálnej úrovni. Nesporná sila a vplyv orgánu, ktorý vytvorila OSN a dotujú ho aj kozmopolitní oligarchovia a bilionári, vedie väčšinu vlád na celom svete k formovaniu svojich politík a reakcií na krízu v súlade s údajmi a smernicami WHO. Inými slovami, národy a suverénne štáty dovoľujú globálnej a nedemokratickej entite diktovať rozhodnutia, ktoré sa majú prijímať na vnútroštátnej a lokálnej úrovni.

V januári WHO tvrdila, že nedochádza k prenosu z človeka na človeka, citujúc čínske zdroje. Na začiatku februára Tedros Adhanom Ghebreyesus, prvý marxistický „nelekár“ na čele WHO, hovoril, že opatrenia (napr. obmedzenia cestovania z Číny) môžu spôsobiť strach a stigmatizovať spoločnosť. Dodal, že nie je dôvod na paniku a strach. Keďže väčšina svetových vlád slepo dodržiavala odporúčania WHO, letecká doprava pokračovala celé týždne a umožnila šírenie vírusu po svete. A keď sa niektoré krajiny napriek tomu posunuli vpred a zastavili cesty z Číny, WHO proti tomu aktívne lobovala a krajiny ohovárala. Redakcia Sky News napísala: „WHO priamo lobovala proti zákazu cestovania do krajín, vrátane Číny. Vyhlásenie vydané až 29. februára argumentuje proti týmto zákazom, pretože krok môže narušiť podnikanie a mať negatívne sociálne a ekonomické účinky na postihnuté regióny. WHO naďalej neodporúča uplatňovanie cestovných a obchodných obmedzení v štátoch, v ktorých došlo k prepuknutiu Covid-19, hovorí sa vo vyhlásení.“

Autor: Richard Strážan

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

 

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár