YouTube vymazal videá nositeľa Nobelovej ceny

· Čas čítania: 3 min.
zdroj : Screenshot Youtube

Webová stránka YouTube zrušila video s názvom The Case Against The Lockdowns’ (Prípad proti blokádam), v ktorom sa s novinárom Toby Youngom zhováral vedec a nositeľ Nobelovej ceny Michael Levitt. Svojimi slovami zjavne nepodporoval obvyklý mediálny príbeh o koronavíruse, schválený Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO), ktorá sa už javí len ako predĺžená propagandistická ruka síl v pozadí.

Novinár Young je zakladateľom Únie slobody prejavu, ktorá bojuje proti cenzúre na internete, maskujúcej sa za boj proti dezinformáciám a iné lživé heslá. V skutočnosti je tzv. boj proti dezinformáciám a hoaxom vyslovenou cenzúrou, ktorá maže ľudí, ich prejavy a názory, ktoré nezapadajú do mainstreamových „rozprávok.“ Levitt je profesor štrukturálnej biológie na Stanfordskej univerzite, ktorý v roku 2013 získal Nobelovu cenu za chémiu. Nič z toho neovplyvnilo „cenzorov“ YouTube, ktorý bezohľadne video zmazali s tvrdením, že „porušuje normy komunity.“ Je to aplikácia smernice, ktorú v apríli predstavila CEO YouTube Susan Wojcicki a sľúbila zákaz akéhokoľvek obsahu, ktorý je v rozpore s odporúčaniami WHO.

Osobné renomé a odbornosť zjavne nie sú pre cenzúru žiadnou ochranou. Začiatkom mesiaca YouTube z rovnakých dôvodov prerušil živé vysielanie rozhovoru s popredným epidemiológom Knutom Wittkowskim, ktorý je držiteľom dvoch doktorátov z počítačovej vedy a zdravotnej biometrie. V čom je vinný? Nesúhlasí s vakcináciou proti koronavírusu a je zástancom názoru, že koronavírus možno poraziť iba kolektívnou imunitou. A to by miláčik médií a skrytej vrchnosti Bill Gates predsa nezarobil.

Nie je to len YouTube, ktorý cenzuruje, ale svorne cenzuruje celý konglomerát sociálnych sietí. Tých, ktorí sa odvažujú mať iný názor na koronavírus ako oficiálny, maže Twitter, dáva 12-hodinové zákazy publikovania príspevkov, takisto Facebook a ďalšie masové platformy. Akoby ich jedna mater mala alebo z jednej centrály riadila.

Aby toho nebolo málo, WHO sa tiež domnieva, že „deti vo veku 0-4 rokov by mali dostávať informácie o potešení a radosti pri dotyku vlastného tela, masturbácii v ranom detstve a skúmaní rodovej identity.“ YouTube, Facebook, Twitter a ďalšie značky sa určite radi k tomuto tvrdeniu pridajú, aby zmasírovali masy združené na ich stránkach.

Pramene:

[1] YouTube CEO: We’ll ban any coronavirus content against WHO guidelines; autor: Lucy Ingham; Verdict, 22.4.2020

[2] YouTube censors epidemiologist Knut Wittkowski for opposing lockdown; autor: Jon Levine; New York Post, 16.5.2020

[3] Why this Nobel laureate predicts a quicker coronavirus recovery: ‘We’re going to be fine’; autor: Joe Mozingo; Los Angeles Times, 23.3.2020

[4] Censortech strikes again; autor: Izabella Kaminska; Financial Times, 27.5.2020

[5] Standards for Sexuality Education in Europe (A framework for policy makers, educational and health authorities and specialists); WHO Regional Office for Europe and BZgA, 2010

[6] Nobel Prize winner: Coronavirus lockdowns cost lives instead of saving them; autor: Jackie Salo; New York Post, 26.5.2020

[7] Lockdown saved no lives and may have cost them, Nobel Prize winner believes; autor: Tom Morgan; The Telegraph, 23.5.2020

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár