YouTube zmazal kompletný archív Svobodného vysílače

Cenzúra neprebieha len na Facebooku, ale na všetkých mainstreamových sociálnych sieťach. YouTube v piatok zmazal kompletný archív českého internetového rádia Svobodný vysílač, obdoby slovenského Slobodného vysielača.

Článok pokračuje pod reklamou.


“Tento účet bol zrušený z dôvodu opakovaného alebo vážneho porušenia služby YouTube, ktorá zakazuje prejavy nenávisti,” uvádza sa od piatku na zmazanom youtubeovom kanále archívu Svobodného vysílače.

“Tak YouTube zmazal prameň Svobodný vysílač Archiv. Tisíce sledujúcich, tisíce videí sú v ťahu. Ďakujeme, Veľký brat,” vyjadril sa Svobodný vysílač na svojom facebookovom profile, ktorý mu zatiaľ nikto nezmazal.

Na Youtube kanál mesačníka Zem&Vek ruka cenzora doposiaľ nesiahla, zrejme aj preto, že pre nás tvorí len dolnkový komunikačný prostriedok a videá tam pridávame len sporadicky. Väčší dopad na verejnosť má naša facebooková stránka, z ktorej už sociálna sieť zamazala niekoľko príspevkov, s nič nehovoriacim všeobecným odôvodnením, že „príspevok bol v rozpore s normami komunity“. Náš šefredaktor T. E. Rostas bol na Facebooku mnohokrát zablokovaný, naposledy dokonca bez udania dôvodu. Zástupca šéfredaktora Marián Benka bol zablokovaný za to, že si dovolil použiť výraz „zvrátená ideológia“ na adresu LGBTI hnutia (čo je legitímne vyjadrenie názoru), ďalších spolupracovníkov Zem&Vek sieť blokovala za citovanie poézie alebo za použitie slova „cigán“ — dokonca v pozitívnom význame, dotyčný pochválil cigánsku kapelu, ako pekne hrajú.

Novodobej totalite na sociálnych sieťach sa bude venovať aj septembrové číslo nášho mesačníka.

Zdroj: SITA, Z&V

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

2 Responses

  • Bol zmazaný oficiálny YouTube kanál (archív) Svobodného vysílače, tak ako sa píše v článku. Záznamy SV boli samozrejme zdieľané na mnohých iných súkromných kanáloch, a takisto Svobodný vysílač začína svoje príspevky opäť nahadzovať.

Pridaj komentár