YouTube zmazal kompletný archív Svobodného vysílače

· Čas čítania: 2 min.

Cenzúra neprebieha len na Facebooku, ale na všetkých mainstreamových sociálnych sieťach. YouTube v piatok zmazal kompletný archív českého internetového rádia Svobodný vysílač, obdoby slovenského Slobodného vysielača.

Článok pokračuje pod reklamou.


“Tento účet bol zrušený z dôvodu opakovaného alebo vážneho porušenia služby YouTube, ktorá zakazuje prejavy nenávisti,” uvádza sa od piatku na zmazanom youtubeovom kanále archívu Svobodného vysílače.

“Tak YouTube zmazal prameň Svobodný vysílač Archiv. Tisíce sledujúcich, tisíce videí sú v ťahu. Ďakujeme, Veľký brat,” vyjadril sa Svobodný vysílač na svojom facebookovom profile, ktorý mu zatiaľ nikto nezmazal.

Na Youtube kanál mesačníka Zem&Vek ruka cenzora doposiaľ nesiahla, zrejme aj preto, že pre nás tvorí len dolnkový komunikačný prostriedok a videá tam pridávame len sporadicky. Väčší dopad na verejnosť má naša facebooková stránka, z ktorej už sociálna sieť zamazala niekoľko príspevkov, s nič nehovoriacim všeobecným odôvodnením, že „príspevok bol v rozpore s normami komunity“. Náš šefredaktor T. E. Rostas bol na Facebooku mnohokrát zablokovaný, naposledy dokonca bez udania dôvodu. Zástupca šéfredaktora Marián Benka bol zablokovaný za to, že si dovolil použiť výraz „zvrátená ideológia“ na adresu LGBTI hnutia (čo je legitímne vyjadrenie názoru), ďalších spolupracovníkov Zem&Vek sieť blokovala za citovanie poézie alebo za použitie slova „cigán“ — dokonca v pozitívnom význame, dotyčný pochválil cigánsku kapelu, ako pekne hrajú.

Novodobej totalite na sociálnych sieťach sa bude venovať aj septembrové číslo nášho mesačníka.

Zdroj: SITA, Z&V

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

2 Responses

Pridaj komentár