YOUTUBE ZMAZAL PREJAV T. E. ROSTASA NA DEMONŠTRÁCII

· Čas čítania: 2 min.
Foto: Matúš Plecho / Zem&Vek

Len pred pár dňami sme na našom youtubovom kanáli zverejnili prejav šéfredaktora a vydavateľa Zem&Vek T. E. Rostasa na bratislavskej demonštráccii proti korona totalite, ktorá sa uskutočnila 1. septembra. Rostas v ňom označil médiá hlavného prúdu za nástroj šírenia lží o koronavíruse ako smrteľnom nebezpečenstve. Na základe týchto lží musia naše deti, aj keď sú astmatici, nosiť rúška. Súčasnú spoločenskú atmosféru plnú pretvárky prirovnal k situácii v roku 1989. Rúška nie sú ničím iným, len symbolom zotročenia.

Netrvalo dlho a YouTube predmetné video zmazal z nášho kanála. Zároveň nám zaslal upozornenie o „porušení pravidiel komunity“, bez bližšieho udania dôvodu. Ale s varovaním, že ak sa tak stane druhýkrát, YouTube nám znemožní zverejňovanie videí na 1 týždeň, druhé upozornenie povedie k zákazu na 2 týždne. Tri takéto upozornenia v priebehu ktorýchkoľvek 90 dní povedú k trvalému zmazaniu celého nášho kanálu.

Aj po našom odvolaní YouTube trvá na svojom pôvodnom rozhodnutí, tentoraz nám však zaslal odôvodnenie „porušenia pravidiel“: „YouTube nepovoľuje obsah, ktorý explicitne spochybňuje účinnosť odporúčaní Svetovej zdravotníckej organizácie alebo miestnych zdravotníckych úradov týkajúcich sa udržovania fyzického odstupu či izolácie a ktorý môže u ľudí podnietiť konanie v rozpore s týmito pokynmi.“

Vitajte v „skvelom novom svete“ koronademokracie, kde sa nesúhlas trestá a tvrdo cenzuruje. Hovoriť sa smie len to, čo odsúhlasil ústredný výbor. Tým sa len potvrdzujú Rostasove slová o návrate do roku 1989.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

Pridaj komentár