Z Londýna do Vilniusu dopravilo 70 britských policajtov 22 Litovčanov

· Čas čítania: 2 min.
Foto: Delfi

Dosť neobvyklú „zásielku“ špeciálnym letom dopravili z Londýna do Vilniusu. Na litovskom letisku pristalo lietadlo s 22 deportovanými občanmi z Veľkej Británie. Sprevádzalo ich až 70 britských policajtov. Všetkých týchto Litovčanov zo Spojeného kráľovstva vyhostili za rôzne porušenia zákonov. Na troch z nich bol vydaný zatykač aj v Litve a bolo po nich bolo vyhlásené celoštátne pátranie.

Ako uviedli domáce média, špeciálnym letom dopravili 22 občanov Litvy vo veku 20 – 51 rokov. Pikantériou je, že ich sprevádzal trojnásobný počet britských policajtov a pritom ani jeden z vyhostených nebol ťažkým zločincom a preto litovské média nedokázali vysvetliť, prečo 22 porušovateľov zákona sprevádzalo až 70 policajtov.

Litovskí pohraničníci odprevadili dopravených mužov na kontrolu a britskí policajti z lietadla ani nevystúpili a v krátkom čase odleteli späť do Spojeného kráľovstva. V priebehu kontroly na letisku sa zistilo, že troch mužov, dopravených z britských ostrovov, hľadá aj domáca polícia. Po prvom, 38-ročnom mužovi vyhlásili celoštátne pátranie ešte pred dvoma rokmi a už bol odsúdený a mal sa nachádzať v litovskej väznici. Tam ho hneď odviezol ozbrojený konvoj. Dvaja ďalší mladí ľudia vo veku 20 a 22 rokov sa pred litovskými úradmi skrývali od vlaňajšieho júla: obaja odmietli nastúpiť na službu do armády. Obom odovzdali povolávacie rozkazy do armády a pustili na slobodu.

Po krátkom výsluchu na slobodu pustili aj všetkých ostatných 19 občanov, dopravených zo Spojeného kráľovstva, ktorí tam porušili zákony a dopustili sa rôznych priestupkov. Všetkých 22 „vyslancov“ testovali na COVID-19 vo Veľkej Británie ešte pred odchodom do vlasti a výsledky všetkých testov boli negatívne. Napriek tomu všetkých deportovaných v Litve poslali do karantény a musia dodržať režim izolácie.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:
1. UK deports 22 Lithuanian offenders, Delfi, 12.5.2021
2. UK sends 22 Lithuanian convicts home, LRT, 12.5.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár