Z mailov Hilary Clintonovej: „Musíme zničiť Sýriu kvôli Izraelu!“

Tagged With: , , , , , Add Comment

Jeden z e-mailov, ktoré unikli zo servera, ktorý používala Hilary Clintonová, potvrdzuje, že Obamova administratíva organizovala vojnu v Sýrii len aby pomohla Izraelu získať vojenskú prevahu v regióne.

Podľa WikiLeaks Clintonová v kresle ministerky zahraničia napísala, že treba zvrhnúť prezidenta Assada, lebo je to „najlepší spôsob, ako pomôcť Izraelu“.

Ide o jeden z mnohých dokumentov, ktoré nemajú označenie „tajné“, vedený ako Dokument číslo C05794498 s označením F-2014-20439. Bol relatívne ľahko hackovaný, lebo Clintonová používala súkromný server u seba doma, a nie oveľa lepšie chránený server americkej vlády. Mail bol odoslaný 31. decembra 2012.

Z mailu jasne vyplýva, že cieľom politiky USA od samého začiatku bolo násilne vymeniť sýrsku vládu, a to výlučne preto, že je to v záujme Izraela.

„Pre hrozbu zo strany Iránu je najlepší spôsob, ako pomôcť Izraelu, pomôcť obyvateľom Sýrie, aby zrúcali režim Bašara al-Assada,“ píše Clintonová.

Hoci všetky americké spravodajské riporty vylučovali možnosť, že iránsky jadrový program má za cieľ vyrobiť atómovú zbraň, čo je záver aj Medzinárodnej agentúry pre jadrovú energiu, Clintonová operovala s touto lžou, aby v mene Izraela mala zámienku na zničenie Sýrie. Dokonca nehanebne sťahuje údajný iránsky atómový program na Sýriu, keď píše: „Program na výrobu atómovej bomby v Iráne ohrozuje monopol Izraela na nukleárne zbrane na Blízkom východe.“

„Ak Irán získa atómovku, umožní Sýrii a ďalším protivníkom Izraela, ako je Saudská Arábia a Egypt, aby sa aj oni stali jadrovými mocnosťami,“ tvrdí v maili Clintonová a dodáva: „Preto musí byť Sýria zničená!“

„Výsledkom by bola neurčitá jadrová rovnováha, počas ktorej by Izrael nemohol reagovať na provokácie konvenčnými zbraňami odvetnými útokmi na Sýriu a Libanon, ako to môže robiť dnes. Ale keby mal Irán nukleárne zbrane, mohol by vyzvať svojich spojencov v Sýrii a hnutie Hezbolláh, aby zaútočili na Izrael, lebo by vedel, že jeho jadrové zbrane budú odstrašujúcou hrozbou pre Izrael, aby neodpovedal odvetou proti Iránu,“ píše Clintonová.

„Irán nezaútočí na Izrael priamo, lebo sa to za 30 rokov nepriateľstva nikdy nestalo. Išlo by o nepriamy konflikt. Preto by koniec Assadovej vlády znamenal aj koniec tohto nebezpečného spojenectva. Vedenie Izraela chápe, že Assadova porážka je v jeho záujme. Potom by Izrael a USA mohli prísť so spoločným stanoviskom, že iránsky jadrový program je natoľko nebezpečný, že je nutný vojenský zásah,“ napísala Clintonová. Ďalej píše, že „priame vyhrážky Bašarovi al-Assadovi a jeho rodine násilím sú správna vec“. 

Tento mail je ďalším z dôkazov, že americká vláda je hlavným sponzorom terorizmu na Blízkom východe, a všetko v záujme „ochrany Izraela“. Tiež dokazuje, že migrantská kríza, ktorá od roku 2015 rozdeľuje EÚ, bola spôsobená priamo konaním vlády USA. Tá má na rováši aj státisíce ľudí, ktorí v tejto vojne zahynuli.

Preto by víťazstvo psychopatky Clintonovej v prezidentských voľbách bolo priamo katastrofou pre Blízky východ. V predvolebnej kampani Clintonová vyhlasovala, že v prípade víťazstva „dostane vzťahy s Izraelom na novú úroveň“. Našťastie, nevyhrala, ale politika USA k Izraelu je rovnaká bez ohľadu na to, kto je ich prezidentom.

WikiLeaks

https://www.logicno.com/vijesti/u-posti-h-clinton-koju-je-otkrio-wikileaks-stoji-moramo-unistiti-siriju-zbog-izraela.html?no_cache=1

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na zemavek@zemavek.sk.
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
Zem a Vek
Zopár slov o autorovi...

Pridaj komentár

  & Časopis